Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odchodzi redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego"

Maciej Kwaśniewski przez ostatnie lata był naczelnym "Taternika" (screen: Play Kraków News)

Maciej Kwaśniewski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego dzienników "Gazeta Krakowska" oraz "Dziennik Polski" i rozstaje się z Polska Press – poinformowała spółka. Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego obu tytułów zostaje Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego.

Kwaśniewski został naczelnym krakowskich dzienników Polska Press w styczniu 2023 roku. Zastąpił Wojciecha Muchę, który zrezygnował ze stanowiska naczelnego w listopadzie 2022. Wcześniej Kwaśniewski przez lata pracował w obu tytułach. Od 2007 do wiosny 2012 roku był zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego". Został zwolniony po przejęciu tej gazety przez Polska Press Grupę.

Czytaj też: Jędrzej Lipski nie jest już redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”

Kwaśniewski z mediami związany był od ponad 40 lat. W stanie wojennym pracował jako dziennikarz, drukarz i wydawca prasy podziemnej i wydawnictw. Pracował w "Czasie Krakowskim", "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim", "Don Bosco". Przed powrotem do krakowskich dzienników był redaktorem naczelnym "Taternika".

Piotr Rąpalski zaczynał jako reporter działu miejskiego, ostatnio był odpowiedzialny za internetowe emanacje obu dzienników.

Czytaj też: Zenon Nowak: "Polska Press nie jest na sprzedaż". Prezes o przyszłości wydawnictwa

(PAR, 03.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.