Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Patryk Zalasiński ma zostać redaktorem naczelnym serwisu Tvp.info i odbudować reputację

Serwis Tvp.info wznowił działanie w połowie stycznia (screen: Tvp.info)

Redaktorem naczelnym serwisu Tvp.info ma zostać Patryk Zalasiński, zwolniony z Telewizji Polskiej w 2016 roku. Jego zadaniem będzie nie tylko poprawa wyników serwisu, ale też odbudowa jego reputacji.

Patryk Zalasiński został zwolniony z TVP (był reporterem TVP Info) w marcu 2016 roku, niedługo po tym, jak prezesem został Jacek Kurski.

Serwis Tvp.info w trudnej sytuacji

Zalasiński stracił pracę, gdy podpisał protest przeciwko zwolnieniu wydawczyń TVP Info Izabeli Leśkiewicz, Magdaleny Siemiątkowskiej i Małgorzaty Serafin za to, że nie zgodziły się wykonać polecenia kierownictwa, według którego miały nie relacjonować demonstracji Komitetu Obrony Demokracji.

Czytaj też: Z komitetu powitalnego Kurskiego jako prezesa TVP został tylko Babiarz. A jak z innymi?

O mianowaniu Patryka Zalasińskiego szefem Tvp.info poinformował serwis Wirtualne Media. Przejmuje on serwis znajdujący się w trudnej sytuacji. Według najnowszych danych badania Mediapanel PBI/Gemius Tvp.info w lutym odwiedziło 985 tys. realnych użytkowników.

W marcu 2023 roku serwis ten miał 2,9 mln użytkowników. Załamanie wyników nastąpiło po tym, jak w grudniu 2023 roku zmieniły się władze TVP i wstrzymały przekazywanie treści propagandowych w kanałach telewizyjnych oraz serwisach internetowych.

Element machiny propagandowej TVP

Serwis Tvp.info po 2015 roku stał się jednym z głównych elementów machiny propagandowej, w jaką została przekształcona TVP. Kierował nim Samuel Pereira, który później został też zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W Tvp.info pod jego kierownictwem ukazał się w 2017 roku m.in. słynny materiał o protestujących lekarzach rezydentach, który stał się jednym z symboli propagandy ówczesnej TVP.

Czytaj też: Arleta Bojke komentuje przejście z TVP do Kanału Zero. „Nie zastanawiałam się dwa razy”

Fotografie z misji medycznej lekarzy w rejonach objętych walkami zostały w serwisie wykorzystane i przedstawione jako zdjęcia z luksusowych wakacji. „Nie stronią od luksusu”, „narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem” – Tvp.info rozpętywała nagonkę na rezydentów. Serwis Tvp.info skompromitował się również upublicznianiem materiałów pozyskiwanych przez służby specjalne, mającymi szkalować polityków ówczesnej opozycji.

Działanie serwisu Tvp.info zostało wstrzymane po zmianie kierownictwa TVP w grudniu 2023 roku. Z jego archiwum zniknęło wtedy wiele materiałów, które powstały po 2015 roku. Serwis ponownie ruszył w połowie stycznia. „Drodzy Czytelnicy portalu tvp.info – wracamy” – można było przeczytać na stronie głównej. „Mamy obowiązek Was informować o ważnych i ciekawych wydarzeniach, a przy tym zachować bezstronność, wyważenie i niezależność, wysoką jakość i integralność przekazu. Obiecujemy wypełniać te obowiązki i bierzemy za to odpowiedzialność” – deklarował zespół serwisu.

Z Patrykiem Zalasińskim nie udało się nam wczoraj skontaktować.

Czytaj też: Polskie Radio rozmawia z Jarosławem Kuźniarem. Dziennikarz może wrócić do Trójki

(MAK, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.