Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd spółki Wyborcza odpowie pracownikom ws. podwyżek i innych postulatów

Pod listem do zarządu spółki Wyborcza podpisało się ponad 200 osób (screen: YouTube/Strefa Przestrzeni)

Pracownicy "Gazety Wyborczej" mają jeszcze przed świętami otrzymać odpowiedź zarządu spółki Wyborcza ws. podwyżek i innych wysuwanych przez nich postulatów – dowiedział się nieoficjalnie „Presserwis”.

Kilka dni temu pracownicy "Gazety Wyborczej" z oddziałów lokalnych wysłali do zarządu Wyborczej list, w którym żądają podwyżki w wysokości 2 tys. zł brutto, likwidacji tzw. umów śmieciowych, transparentnej struktury płac oraz ujawnienia zarobków członków zarządu spółki.

"Nasze żądania nie są nierealne"

W odpowiedzi otrzymali w piątek e-mail od członków zarządu spółki Wyborcza – Wojciecha Bartkowiaka, Mikołaja Chrzana i Joanny Kwas. Napisano w nim, że ze względu na skalę postulatów potrzeba czasu na przygotowanie formalnej odpowiedzi, ale zostanie ona wysłana w tym tygodniu.

Czytaj też: Polskie Radio rozmawia z Jarosławem Kuźniarem. Dziennikarz może wrócić do Trójki

– Zarząd spółki Wyborcza będzie się komunikował z sygnatariuszami listu bezpośrednio, nie angażując do tego procesu mediów – przekazała "Presserwisowi" Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Pod listem ws. podwyżek i innych zmian w wydawnictwie podpisało się ponad 200 osób. "Nasze żądania nie są nierealne, ponieważ Agora wypracowała kilkudziesięciomilionowy zysk, w którym chcemy mieć swój udział" – napisali pracownicy "GW".

Czytaj też: Anna Dudzińska odchodzi z Radia 357 do radiowej Trójki. Miesiąc temu zaprzeczała

(MZD, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.