Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma medialna Trumpa warta jest 9,5 mld dol. Wzrost po giełdowym debiucie o 36 proc.

Donald Trump jest uwikłany w liczne procesy, ale jego firma medialna rośnie w siłę (fot. Wikimedia Commons/Shaleah Craighead)

Akcje Trump Media & Technology Group zwyżkowały we wtorek o ponad 36 proc. podczas debiutu na giełdzie Nasdaq, który nastąpił ponad dwa lata od ogłoszenia startu. Kapitalizacja rynkowa spółki, wynosząca 68,28 dol. na akcję, wyniosła 9,25 mld dol.

Większościowe udziały Donalda Trumpa w TMTG wyceniono ostatnio na 5,38 mld dol., chociaż ograniczenia w postaci zawieszenia działalności na sześć miesięcy mogą uniemożliwić mu sprzedaż lub zaciąganie pożyczek w zamian za posiadane udziały.

Czytaj też: Donald Trump przeciwny zakazaniu TikToka w USA, bo Joe Biden to popiera

"Ta wycena może bardziej odzwierciedlać entuzjazm zwolenników Trumpa niż rozsądny szacunek podstawowych perspektyw biznesowych" – zawyrokował Thomas Hayes, prezes Great Hill Capital.

TMTG była trzecią spółką tego dnia na amerykańskich giełdach, jeżeli wziąć pod uwagę jednorazowy, procentowy wzrost wartości akcji.

Czytaj też: Google przed wyborami prezydenckimi w USA ogranicza możliwości chatbota Gemini

(MAC, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.