Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk przegrał w sądzie z organizacją walczącą z mową nienawiści

Elon Musk przejął Twittera jesienią 2022 roku (fot. Wikimedia Comons/Steve Jurvetson)

Sąd w San Francisco odrzucił pozew Elona Muska przeciwko Centrum Przeciwdziałania Nienawiści Cyfrowej (CCDH). Instytucja krytykowała platformę społecznościową Muska, ale sąd uznał, że brak podstaw do dalszego postępowania.

Sędzia w uzasadnieniu napisał, że sprawa dotyczy próby ukarania organizacji non profit za wypowiedzi, co jest ironią ze względu na fakt, że Elon Musk, nabywając platformę Twitter, podkreślał chęć obrony wolności słowa. Pozew został złożony przez Muska pod koniec lipca ub.r., gdy organizacja zarzucała X Corp. niewłaściwe reakcje na mowę nienawiści na jej platformie.

Czytaj też: Byli dyrektorzy Twittera pozywają Elona Muska o 128 mln dol. za niezapłacone odprawy

Musk w pozwie zarzucał CCDH stosowanie niewłaściwych metod, np. skanowanie danych z platformy. "Nie można przeczytać skargi i nie dojść do wniosku, że X Corp. jest znacznie bardziej zaniepokojona oświadczeniami CCDH niż metodami gromadzenia danych" – napisał sędzia w 52-stronicowym uzasadnieniu. Powołał się też na kalifornijską ustawę anty-SLAPP, mającą na celu ochronę wolności słowa w ważnych sprawach publicznych.

(MAC, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.