Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wracają do programów TVP i Polskiego Radia

Politycy PiS nie pojawiali się dotąd w nowym TVP Info (screen: TVP Info)

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ponownie będą przyjmować zaproszenia do programów w ogólnopolskich mediach publicznych, czyli Polskim Radiu i Telewizji Polskiej.

"Piętrzą się problemy społeczne, w tym od tygodni nierozwiązane protesty rolników, leśników, podnoszone są podatki. Niestety podporządkowane im media rządowe, przejęte siłowo, nielegalnie, nie informują rzetelnie społeczeństwa o tych nadużyciach. Wobec powyższego, decyzją Prezydium Komitetu Politycznego PiS nasi politycy będą uczestniczyli w programach ogólnopolskich mediów rządowych, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie odkłamywać zafałszowywaną tam rzeczywistość" - napisał w serwisie X Rafał Bochenek, rzecznik prasowy PiS.

Jak dodał, nie oznacza to akceptacji sposobu przejęcia mediów publicznych. "Nasza obecność wynika z obowiązku wobec Polaków, którzy zasługują na prawdę i rzetelny obraz aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce" - napisał.

W lutym informowaliśmy, że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie przyjmują zaproszeń do udziału w audycjach Polskiego Radia. Od dłuższego czasu nie pojawiają się też w TVP.

Przypomnijmy, że na konferencji prasowej w styczniu br. padło ze strony Bochenka: "Proszę o pytania od mediów, które nie mają kwestionowanego statusu prawnego", po czym nie dopuścił on do głosu dziennikarza TVP. Prezes PiS Jarosław Kaczyński dodał wtedy: "Z takimi mediami nie rozmawiam".

(MNIE, 22.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.