Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagrody Mariusza Waltera przyznane. Katarzyna Kasia Osobowością Medialną

Katarzyna Kasia została laureatką głównej nagrody (fot. materiały prasowe Fundacji im. Bożeny i Mariusza Walterów)

Katarzyna Kasia, redakcja serwisu TVP 1 "19.30", zespół Orientuj.się oraz Michał Okoński zostali laureatami pierwszej edycji Nagrody Mariusza Waltera.

"Stworzyłam Nagrodę Mariusza Waltera jako podziękowanie od mojego męża dla wszystkich znakomitych dziennikarzy, tych pracujących obecnie i tych, którzy dopiero rozpoczną swoją karierę. To nagroda zarówno dla młodych, jak i dla tych, których od lat znamy z mediów" – mówiła podczas gali Bożena Walter, fundatorka Nagrody Mariusza Waltera i założycielka Fundacji im. Bożeny i Mariusza Walterów.

Czytaj też: Były dyrektor radiowej Trójki Marcin Wąsiewicz chce mieć własne stacje radiowe

Laureatką nagrody głównej – Osobowość Medialna roku – została Katarzyna Kasia, publicystka, wykładowczyni i filozofka. Nagrodzona za filozoficzny namysł nad współczesnością, za komentarze z dystansem w "Szkle kontaktowym" TVN 24 i audycji "Nowy świt" w Radiu Nowy Świat oraz za mądrość i lekkość felietonów publikowanych na łamach "Newsweeka" i "Kultury Liberalnej".

W kategorii Wydarzenie roku w mediach wygrała redakcja "19.30", za "przygotowanie w rekordowym tempie, pod presją czasu, oczekiwań społecznych i w trudnych warunkach formalnych, alternatywy dla upolitycznionych »Wiadomości« oraz za dążenie do stworzenia profesjonalnego, obiektywnego i wiarygodnego programu informacyjnego realizującego misję mediów publicznych".

Zwycięzcą w kategorii Nowy głos w mediach został zespół Orientuj.się: Aleksandra Walczak, Julia Święch i Aleksander Lipski, nagrodzeni za "stworzenie największego w Polsce medium polityczno-społecznego Generacji Z, w którym opowiadają świat młodym odbiorcom Instagrama i Tik-Toka oraz za wysiłek w dotarciu do młodych wyborców podczas kampanii".

Czytaj też: Telewizja WTK zorganizuje debatę z wszystkimi kandydatami na prezydenta Poznania

Z kolei w kategorii Sport w mediach nagrodzony został Michał Okoński, dziennikarz i publicysta sportowy "Tygodnika Powszechnego", za "wiedzę, erudycję, styl i umiejętność prostego tłumaczenia skomplikowanej rzeczywistości, za teksty dla "Tygodnika Powszechnego" i publikowane na blogu „Futbol jest okrutny" oraz za książkę "Stałe fragmenty" o pięknej i brudnej twarzy futbolu".

Laureaci otrzymali statuetkę – rzeźbę rzeźbiarza Tomasza Górnickiego oraz nagrodę pieniężną – za Nagrodę Główną, czyli Osobowość Medialną roku jest to 100 tys. zł, za Wydarzenie roku w mediach, Nowy głos w mediach oraz Sport w mediach – po 30 tys. zł.

Nominowanych oraz laureatki i laureatów wybrała 18-osobowa kapituła.

Czytaj też: Tomasz Jędruchów nie pracuje już w Telewizji Polskiej. Znany z korespondencji z Moskwy i Kijowa

(KOZ, 18.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.