Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP potwierdza: Krzysztof Ziemiec odchodzi. Wcześniej został usunięty z "Teleexpressu"

Dziennikarz nadal pracuje w RMF FM, gdzie prowadzi audycję "Gość Krzysztofa Ziemca" (screen: Rmf.fm)

Krzysztof Ziemiec rozstał się z Telewizją Polską. Do połowy grudnia był jedną z twarzy "Teleexpressu" TVP 1.

– Telewizja Polska zakończyła współpracę z panem Krzysztofem Ziemcem na mocy porozumienia stron – przekazało nam biuro prasowe TVP. Kontaktowaliśmy się z Krzysztofem Ziemcem w zeszłym tygodniu, ale nie chciał wtedy mówić o ewentualnym końcu swojej współpracy z TVP.

Krzysztof Ziemiec nadal w RMF FM

W styczniu podawaliśmy, że Ziemiec nie znalazł się w gronie prowadzących nową odsłonę "Teleexpressu". Przestał też pojawiać się w TVP Info i innych kanałach Telewizji Polskiej. – Nie mam żadnych informacji z TVP ani o możliwym prowadzeniu programów, ani o ewentualnym zwolnieniu. Nikt do mnie się nie odzywał – mówił nam wtedy.

Czytaj też: TV Republika nie mogła nadawać przez kilkadziesiąt minut. Duża awaria i brak prądu

Poza "Teleexpressem" prowadził też "Studio Zachód" w TVP Info, "Między słowami" w TVP Info, "Balans bieli" w TVP 1 i "Kwadrans polityczny" w TVP 1. W przeszłości był gospodarzem "Wiadomości", ale w 2019 przeszedł stamtąd do redakcji "Teleexpressu". We wrześniu 2022 przewodził prezentacji raportu o stratach poniesionych przez Polskę ze strony Niemiec w czasie II wojny światowej. Raport przygotowali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

W TVP pracował od 2004 roku, z przerwą w 2007 i 2008, gdy związał się z TV Puls. Do Telewizji Polskiej powrócił w 2009 roku. Prowadził też m.in. "Panoramę" TVP 2, program interwencyjny "Celownik" TVP 1 czy "Dziś wieczorem" w TVP Info.

Dziennikarz nadal pracuje w RMF FM, gdzie prowadzi audycję "Gość Krzysztofa Ziemca".

Czytaj też: Duklanowski nie odda laptopa i telefonów. "Postępowanie trudne, przebywa z dala od Polski"

(MNIE, 12.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.