Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press ukrywa zwycięzcę swojego plebiscytu. Wygrało Collegium Humanum

Choć Collegium Humanum wygrało plebiscyt Polska Press, organizatorzy nie poinformowali o tym nawet w notatce z gali (PAR)

W plebiscycie edukacyjnym Polska Press w kategorii uczelni wyższych wygrało Collegium Humanum, ale wydawnictwo nie chce się chwalić zwycięzcą. W ubiegłym roku skandal wywołała "wygrana" nieistniejącej osoby w plebiscycie "Osobowość Roku" na Pomorzu.

O Collegium Humanum zrobiło się głośno, gdy na jaw wyszło, że niepubliczna szkoła handlowała dyplomami, w tym dyplomami MBA, które uprawniają do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Z oferty "taniej i szybkiej" uczelni korzystali m.in. politycy zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i Koalicji Obywatelskiej.

Polska Press nie ogłasza zwycięzcy jednej z kategorii

W środowisku uczelnianym studia w Collegium Humanum były uznawane za zajęcia niskiej jakości. Jej klientom to nie przeszkadzało, mogli nie pojawić się na ani jednych zajęciach czy egzaminie.

Czytaj też: Regionalne rozgłośnie publiczne dostały po 1,2 mln zł dotacji z budżetu państwa

Głośno było również o plebiscytach Polska Press. "Presserwis" informował w ubiegłym roku o wpadce organizatorów plebiscytu "Osobowość Roku" na Pomorzu. Organizatorzy dopuścili, a nawet nagrodzili zmyśloną kandydatkę ze zdjęciem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję.

Autorką prowokacji była trójmiejska działaczka związana z Siecią Obywatelską Watchdog Polska. Wcześniej plebiscyt, który podobnie jak inne plebiscyty organizowane przez tytuły Polska Press służył zarabianiu pieniędzy, oprotestowali nominowani z całej Polski.

Z Plebiscytu Edukacyjnego 2023, którego gala odbyła się 2 marca br. na Zamku Królewskim w Warszawie, nie zrezygnował nikt. Natomiast organizatorzy zrezygnowali z ogłoszenia zwycięzcy w jednej z kategorii.

"Wspomnienie mimochodem na samym końcu"

Podczas gali nagrodzono nauczycieli przedszkoli, klas 0-3, 4-8, szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli akademickich, a także przedszkola, szkoły oraz uczelnie i szkoły językowe. A jednak w informacji o nagrodzonych nie ma kategorii Uczelnie.

Czytaj też: Ponad pół miliona kary nakłada Świrski na TVN za „Bielmo. Franciszkańska 3” Gutowskiego

– Wspomniano o niej mimochodem na samym końcu – mówi jeden z uczestników imprezy. – Jakby nie było czym się chwalić.

W kategorii Uczelnie najwięcej głosów zdobyło Collegium Humanum (3222 głosy) oraz Akademia Medyczna Humanum (1996). Na trzecim miejscu był Uniwersytet Młodzieżowy z Krakowa (110).

Głosowanie we wszystkich plebiscytach jest płatne. Prawo głosu można kupować poprzez SMS premium (3,69 zł) lub wykupując pakiet cyfrowy Polska Press z e-wydaniem gazet na minimum 5 dni (5 głosów wartych 18,45 zł), 10 dni (10 głosów – 36,90 zł) czy 50 dni (50 głosów – 184,50 zł). Skromnie licząc, głosy dla Collegium Humanum kosztowały ok. 12 tys. zł. Nagrodą w plebiscycie był voucher na promocję uczelni wartości 10 tys. zł.

Czytaj też: Powstaje drugi sezon satyrycznego serialu "1670" Netfliksa. Premiera w 2025 roku

(PAR, 06.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.