Dział: PRASA

Dodano: Luty 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

XX konkurs Grand Press Photo. Ruszają zgłoszenia do jubileuszowej edycji

W ramach GPP organizowany jest również konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2023 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2023

29 lutego rusza panel zgłoszeniowy do Grand Press Photo 2024. XX Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej jest organizowany przez Fundację Grand Press oraz magazyn "Press". Termin zgłoszeń upływa 4 kwietnia br.

Grand Press Photo jest największym w Polsce konkursem przeznaczonym dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską. Przewodniczącym jury jest co roku laureat World Press Photo, a członkami jury uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i zagranicy.

W tegorocznej edycji oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2023 roku a 31 marca 2024 roku. Termin zgłaszania prac upłynie 4 kwietnia br. Wzorem lat ubiegłych fotografie można zgłaszać zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży.

W grupie zdjęć pojedynczych (Single) ustanowiono kategorie:

  • Current Events;
  • Climate, Responsibility;
  • People;
  • Culture, Hobby, Sport;
  • Own Vision.

Fotoreportaże (Stories) można zgłaszać w kategoriach:

  • Current Events;
  • Climate, Responsibility;
  • People.

Dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Documentary Project.

Już po raz siódmy jury Grand Press Photo poszukiwać będzie też młodych talentów na rynku fotografii reporterskiej, w tym prasowej i dokumentalnej. Kategoria Young Poland czeka na zgłoszenia od fotografów mających już dorobek fotograficzny, ale którzy nie ukończyli 26. roku życia i nie startowali dotąd w konkursie Grand Press Photo.

W ramach GPP organizowany jest również konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2023 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2023.

Prace do Grand Press Photo 2024 organizator przyjmuje wyłącznie drogą elektroniczną. Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl.

(CP, 29.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.