Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazeta Wyborcza” bez Donaty Subbotko, odchodzi także szef oddziału w Zielonej Górze

Zwolnienia w Agorze obejmą 180 pracowników zatrudnionych głównie w obszarze prasy cyfrowej i drukowanej oraz internetu (fot. materiały prasowe)

Z „Gazetą Wyborczą” żegna się dziennikarka Donata Subbotko. Z Agory odchodzi także redaktor naczelny oddziału w Zielonej Górze - Artur Łukasiewicz.

Jak potwierdziło „Presserwisowi” biuro prasowe Agory, w ramach zwolnień grupowych z redakcją "Gazety Wyborczej" rozstaje się Donata Subbotko. Dziennikarka jest laureatką dwóch nagród Grand Press w kategorii Wywiad - za rozmowę z Igorem Tuleyą pt. „Oskarżony sędzia Tuleya” (2018 rok) oraz rozmowę z Józefem Henem pt. „Cudowny kraj ta Polska” (2013). Oba teksty opublikowane były w „Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej”. Za wywiady nominowana była również do Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej oraz Nagrody im. Dariusza Fikusa.

Jak dowiedział się "Presserwis", dobrowolnie z Agory odchodzi redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" w Zielonej Górze Artur Łukasiewicz.

Dobrowolnie do zwolnień grupowych zgłosiła się też Sylwia Sałwacka - dziennikarka z poznańskiego oddziału. Tak o swojej decyzji opowiadała wczoraj "Presserwisowi": - Decyzję o zakończeniu pracy w "Gazecie Wyborczej" podjęłam w styczniu. Właśnie podpisałam porozumienie z Agorą w tej sprawie. Teoretycznie jestem związana z poznańską redakcją do 31 marca. Pracowałam w niej od 2008 roku. Od ponad dekady piszę o systemie ochrony zdrowia i problematyce społecznej. Życzę "Wyborczej" dużo sukcesów, mam nadzieję, że rewolucja, jaką teraz przechodzi, powiedzie się. Niestety, nie wezmę już w niej udziału.

O odejściu poinformował także Grzegorz Giedrys, dziennikarz "GW" z Torunia. Napisał  na Facebooku: "Spędziłem w niej całe swoje zawodowe życie i podejrzewam, że wiele sobie nawzajem zawdzięczamy. Jak każdy dziennikarz mam swoje trupy w szafie, ale muszę podkreślić, że zawsze pracowałem w zgodzie z własnym sumieniem."

Wcześniej pisaliśmy, że z "GW" żegnają się też Marta Odziomek i Józef Krzyk z redakcji katowickiej oraz Marcin Czyżewski z Bielska-Białej. 

(MZD, 28.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.