Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

United Group przejmuje Bulsatcom i 60 proc. rynku płatnej telewizji w Bułgarii

United Group ma siedzibę w Holandii (screen: www.united.group)

Bułgarski organ ds. konkurencji zgodził się na przejęcie operatora płatnej telewizji Bulsatcom przez holenderską United Group.

W oświadczeniu Komisja Ochrony Konkurencji (CPC) stwierdziła, że wniosek nie będzie miał znaczącego wpływu ani na detaliczny rynek dystrybucji kanałów telewizyjnych, ani na rynek stacjonarnego dostępu do internetu.

Czytaj też: Sky Deutschland o połowę ogranicza liczbę kanałów filmowych

United jest już właścicielem operatora telekomunikacyjnego Vivacom i Nova Broadcasting Group.

Na początku tego miesiąca United Group zarzuciła byłemu bułgarskiemu premierowi Kiriłowi Petkowowi sugerowanie, że zatwierdzenie jakiejkolwiek transakcji przez bułgarską Komisję Ochrony Konkurencji (CPC) może zaszkodzić konkurencji w sektorze.

Chęć zawarcia transakcji ogłoszono po raz pierwszy w listopadzie, a połączona spółka będzie posiadać około 60 proc. krajowego rynku płatnej telewizji pod względem liczby abonentów.

United Group weszła na rynek bułgarski w 2020 roku wraz z przejęciem Vivacom. Międzynarodowe przedsiębiorstwo telekomunikacyjne i mediowe z siedzibą w Amsterdamie koncentruje się głównie na krajach byłej Jugosławii. Portfolio grupy obejmuje marki telekomunikacyjne oraz szereg stacji telewizyjnych.

Czytaj też: Super Bowl z rekordową widownią. Drugi najchętniej oglądany program w historii USA

(MAC, 22.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.