Minister kultury: sąd oddalił wniosek Michała Adamczyka o zabezpieczenie
Michał Adamczyk zapowiada, że po analizie uzasadnienia zostanie złożone odwołanie (fot. Paweł Wodzyński/East News)
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Michała Adamczyka o zabezpieczenie, kwestionujący uchwały walnego zgromadzenia Telewizji Polskiej o zmianie władz spółki. Adamczyka, byłego dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, na swojego prezesa TVP powołała Rada Mediów Narodowych.
"Jest to merytoryczna decyzja Sądu Okręgowego, która oznacza, że sąd nie podziela stanowiska Michała Adamczyka o nieprawidłowości działań WZA TVP S.A. w likwidacji, na którym właściciela 100% akcji, tj. Skarb Państwa, reprezentował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - poinformował resort kultury w komunikacie zamieszczonym na platformie X.
Czytaj też: Z "Pytania na śniadanie" TVP 2 znikają Kammel, Krzan, Kurzajewski i Cichopek
- Postanowienie sądu dotyczy wniosku o zabezpieczenie roszczeń przeciwko uchwałom o powołaniu do zarządu pana Tomasza Syguta - mówi "Presserwisowi" Michał Adamczyk. - Uchwala ta ma w świetle powołania mnie do zarządu przez Radę Mediów Narodowych charakter i walor wyłącznie historyczny. Nie dotyczy wniosku o zabezpieczenie złożonego w sprawie likwidacji - dodaje.
Jednocześnie Michał Adamczyk wskazuje, że postanowienie nie posiada jeszcze uzasadnienia i nie są znane przyczyny oddalenia wniosku. Zapowiada, że po analizie uzasadnienia zostanie złożone odwołanie. - Nie zmienia to faktu, że zostały złożone również powództwa dotyczące uchwał MKiDN - informuje Adamczyk.
Czytaj też: Telewizja Polska chce dużego odszkodowania od propagandystów. Jest ich reakcja
Ponadto resort kultury poinformował, że katowicki sąd rejonowy odrzucił skargę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na postanowienie referendarza sądowego o wpisie do rejestru otwarcia likwidacji Radia Katowice i ustanowienia likwidatora na podstawie uchwały walnego zgromadzenia. Sąd odmówił dopuszczenia KRRiT do udziału w postępowaniu rejestrowym.
(KOZ, MNIE, 25.01.2024)