Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP staje w obronie TV Republiki. "Naruszenie pluralizmu i wolności słowa"

TV Republika relacjonowała na żywo próby wejścia swojego reportera do budynku ministerstwa (screen: TV Republika)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaprotestowało w związku z niewpuszczeniem dziennikarza TV Republika na konferencję ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza.

Reportera TV Republika Łukasza Żmudy nie wpuszczono na poniedziałkową konferencję w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Telewizja pokazywała, że ochroniarz zamknął przed nim drzwi.

Jolanta Hajdasz: "To skandaliczne wydarzenie"

Wczoraj w tej sprawie oświadczenie wydała szefowa CMWP Jolanta Hajdasz. Według niej doszło do "naruszenia zasady pluralizmu i wolności słowa".

Czytaj też: Oglądalność serwisu "Dzisiaj" w TV Republika. Rekord to średnio 911 tys. widzów

"Telewizja Republika jako jedyna została wyproszona z budynku ministerstwa i nie mogła uczestniczyć w konferencji. Podczas relacji na żywo dziennikarz stacji Łukasz Żmuda kilkakrotnie próbował dostać się do środka, jednak ochroniarz za każdym razem odmawiał mu wstępu do budynku ministerstwa, a ostatecznie drzwi zamknięto. To skandaliczne wydarzenie, które nie ma prawa zdarzyć się w demokratycznym państwie" – można przeczytać w oświadczeniu.

Co interesujące, Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP twierdzi też, że obecnie TV Republika jest "jedyną stacją telewizyjną, która na żywo relacjonuje bieżące protesty społeczne związane z bezprawnymi i kontrowersyjnymi działaniami rządu Donalda Tuska" – pomimo faktu, że protest zorganizowany 11 stycznia przez Prawo i Sprawiedliwość relacjonowały na żywo wszystkie trzy najpopularniejsze stacje telewizyjne, czyli TVP Info, TVN 24 i Polsat News.

CMWP kierowane przez Hajdasz sprzyja PiS i np. nie protestowało, kiedy w 2018 roku na konferencję prasową prezesa NBP Adama Glapińskiego nie wpuszczono dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

Czytaj też: Kamila Biedrzycka poprowadzi "Woronicza 17" w TVP Info, a Marek Czyż – "Forum"

(PAR, HAD, 24.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.