Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN powołała drugiego członka swojego zarządu TVP. "Adamczyk potrzebuje zmiennika do okupowania budynku"

W zarządzie z Michałem Adamczykiem Tomasz Owsiński miałby odpowiadać za TVP Info i Tvp.info (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Rada Mediów Narodowych powołała w skład swojego zarządu Telewizji Polskiej Tomasza Owsińskiego, byłego już szefa serwisu Tvp.info i współpracownika Samuela Pereiry.

RMN - głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości - uchwałę w tej sprawie podjęła podczas środowego posiedzenia. Tomasz Owsiński dołączył do Michała Adamczyka, którego Rada mianowała prezesem telewizji publicznej 26 grudnia 2023 roku.

Czytaj też: Polskie Radio rezygnuje z Polska Press, bo „radio zatrudnia znakomitych dziennikarzy”

Michał Adamczyk, z którym podczas posiedzenia połączono się z zdalnie, przekazał, że Tomasz Owsiński ma odpowiadać za TVP Info i serwis TVP Info. 

- Uważam, że po prostu pan Adamczyk potrzebuje zmiennika do okupowania budynku, bo to chyba tylko tak można wytłumaczyć. Żadnego logicznego uzasadnienia nie znajduję - komentuje członek Rady Mediów Narodowych Marek Rutka.

Czytaj też: Powstało Stowarzyszenie Twórców Mediów Woronicza 17. W zarządzie legenda telewizji

Tomasz Owsiński pracę w TVP rozpoczął w 2016 roku. Najpierw był wydawcą serwisu Tvp.info. Później został zastępcą szefa serwisu, a w połowie 2023 roku - kiedy Samuel Pereira awansował na wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - zaczął nim kierować.

Skład Rady Mediów Narodowych jest dziś następujący:

  • Krzysztof Czabański (PiS, przewodniczący)
  • Piotr Babinetz (PiS)
  • Joanna Lichocka (PiS)
  • Robert Kwiatkowski (opozycyjny wobec PiS)
  • Marek Rutka (opozycyjny wobec PiS).

(KOZ, 11.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.