Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarobki byłych szefów TAI – najwięcej dostał Adamczyk mimo długiego urlopu

Na zdjęciu od lewej: Marcin Tulicki, Samuel Pereira i Michał Adamczyk (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W 2023 roku Michał Adamczyk jako dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i z tytułu umów cywilnoprawnych zarobił ok. 1,5 mln zł. Informacje o zarobkach kierownictwa TAI przekazał likwidator TVP Daniel Gorgosz w odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej, złożony przez posła Koalicji Obywatelskiej Dariusza Jońskiego.

Pod koniec kwietnia 2023 roku dyrektorem TAI został Michał Adamczyk, a stanowisko wicedyrektora objął Samuel Pereira. Od końca maja 2023 roku wiceszefem TAI był również Marcin Tulicki.

Milionowe wynagrodzenia propagandystów z TVP

Michał Adamczyk jako dyrektor TAI z tytułu stosunku pracy otrzymał 373 tys. zł brutto. Umowy cywilnoprawne w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w 2023 roku przyniosły mu 1,13 mln zł. Przy tym trzeba pamiętać, że na początku września poszedł na urlop, bo Onet ujawnił, że w przeszłości pobił kochankę, za co stanął przed sądem.

Czytaj też: Politycy PiS przestają okupować siedzibę PAP. Koniec kilkudniowej "kontroli poselskiej"

Jako wicedyrektor TAI Samuel Pereira zarobił 440 tys. zł, a Marcin Tulicki – 417 tys. zł. Dodatkowo Tulicki w 2023 roku otrzymał 296 tys. zł z tytułu umów cywilnoprawnych.

Wynagrodzenie byłego dyrektora TAI Jarosława Olechowskiego w 2023 roku wyniosło: 1,02 mln zł (jako dyrektora agencji) i 408 tys. zł (z umów cywilnoprawnych).

Z kolei wicedyrektor TAI ds. finansowych Rafał Kwiatkowski otrzymał w mijającym roku 367 tys. zł. Kwiatkowski zachował stanowisko po zmianie władz w TVP.

Czytaj też: Co oznacza postawienie mediów publicznych w stan likwidacji? Skończy się spór prawny

(KOZ, 29.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.