Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W RMN bez zaskoczenia. Większość przeciwna zmianom w mediach publicznych

Krzysztof Czabański życzył członkom RMN dobrych świąt, ale później zwołał jednak kolejne posiedzenie (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Decyzje o zmianie władz mediów publicznych są nieistniejące i w związku z tym nie mogą funkcjonować w obrocie prawnym - stwierdziła Rada Mediów Narodowych w stanowisku przyjętym głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na czwartek zwołano jej kolejne posiedzenie.

"Wyłączne kompetencje do powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej przysługują Radzie Mediów Narodowych" - napisała RMN. "Osoby, które uczestniczą w odbywającym się na naszych oczach bezprawnym zamachu na media publiczne powinny liczyć się z tym, że poniosą surowe konsekwencje na podstawie przepisów Kodeksu Karnego" - czytamy w stanowisku Rady.

Czytaj też: Pierwsze "Wiadomości" po usunięciu propagandy. Marek Czyż: "Każdy ma prawo żądać uczciwej informacji”

Za przyjęciem takiego stanowiska zagłosowali Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Piotr Babinetz, przeciwko byli Robert Kwiatkowski i Marek Rutka.

- Atmosfera podczas posiedzenia mimo wszystko była dość apatyczna. Przewodniczący też był trochę zrezygnowany - relacjonuje Marek Rutka, członek RMN i były poseł Lewicy. - Życzył nam dobrych świąt. Wydawało się, że to jest ostatnie posiedzenie, ale najwidoczniej dostał polecenie z Nowogrodzkiej i zwołał kolejne - dodaje.

Czytaj też: TVP Info przerwał emisję. Zamiast sygnał TVP 1, bez "Wiadomości". Oto ostatnie sekundy

Czytaj też: Maciej Świrski, szef KRRiT, zmiany w Telewizji Polskiej ocenia: "Akt bezprawia"

Posiedzenie odbędzie się w czwartek 21 grudnia o godz. 17.30. W proponowanym porządku obrad znalazł się punkt "sytuacja w spółkach mediów publicznych".

Czytaj też: Piotr Zemła przewodniczącym rady nadzorczej TVP, Tomasz Sygut prezesem spółki

Czytaj też: Marek Błoński za Wojciecha Surmacza prezesem Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj też: Paweł Majcher za Agnieszkę Kamińską mianowany prezesem Polskiego Radia

(KOZ, 21.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.