Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Activision zapłaci 50 mln dol. w ramach pozwu o dyskryminację pracownic

Activision Blizzard po wielu miesiącach starań w październiku za 69 mld dol. został kupiony przez Microsoft

Activision Blizzard – firma, o której kupno za 69 mld dol. przez wiele miesięcy starał się Microsoft – ma zapłacić ok. 50 mln dol. z tytułu rozstrzygnięcia pozwu złożonego w kalifornijskim sądzie w 2021 roku.

Producentowi gier wideo zarzucono dyskryminację pracownic, co objawiało się brakiem możliwości awansu zawodowego i zaniżaniem wynagrodzeń.

Czytaj też: Youtuber promuje polskie zabytki ze świata w grze Minecraft. Uczenie przez zabawę

Kalifornijski Departament Praw Obywatelskich (CRD) pozwał twórcę "Call of Duty" po dwóch latach śledztwa w związku z tymi zarzutami, a także tolerowaniem przypadków molestowania seksualnego.

Na skutek ugody CRD wycofa zarzuty dotyczące molestowania. Activision podejmie dodatkowe kroki, aby zapewnić uczciwe praktyki w zakresie wynagrodzeń i awansów oraz zadośćuczyni kobietom, które były pracownicami w okresie od 12 października 2015 do 31 grudnia 2020 roku. 

"W ugodzie CRD wyraźnie przyznała, iż »żaden sąd ani niezależne dochodzenie nie potwierdziły zarzutów, że w Activision Blizzard doszło do systemowego lub powszechnego molestowania seksualnego«" – stwierdził producent gier wideo w oświadczeniu.

Czytaj też: Startująca kampania "#Zachowaj Kontrolę" mówi o odpowiedzialnym korzystaniu z gier wideo

(MAC, 19.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.