Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film "Chłopi", polski kandydat do Oscara, trafi do Canal+ Online i Canal+ Premium

"Chłopi" są malarską animacją, powstałą na podstawie powieści Władysława Reymonta (screen: YouTube/NEXTFILMPL)

23 stycznia w serwisie Canal+ Online i stacji Canal+ Premium premierę internetową i telewizyjną będzie miał film "Chłopi", polski kandydat do Oscara. W dniu nominacji do tych nagród.

Producenci zgłosili go do kilku kategorii oscarowych, w tym za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy film animowany i najlepszą muzykę. Od połowy października film w kinach zobaczyło już ok. 1,7 mln widzów.

Czytaj też: TVP 1 z filmową wersją serialu historycznego "Dom pod Dwoma Orłami"

"Chłopi" są malarską animacją, powstałą na podstawie powieści Władysława Reymonta. Najpierw nakręcono film z udziałem żywych aktorów, po czym każdy kadr z tego materiału namalowano i zmontowano na nowo. Wystąpili m.in. Mirosław Baka, Robert Gulaczyk, Ewa Kasprzyk i Sonia Bohosiewicz. W głównej roli Jagny – Kamila Urzędowska. Jednym z koproducentów filmu jest Canal+ Polska.

(MNIE, 16.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.