Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Borówka zacznie pracę w TVS przy serwisie internetowym

Tomasz Borówka to trzykrotny laureat konkursu Silesia Press. Jest historykiem z wykształcenia i pasji (fot. FB/Tomasz Borówka)

Tomasz Borówka, publicysta, historyk, także redaktor online, od 11 grudnia pracował będzie w telewizji TVS jako wydawca serwisu internetowego.

Borówka przechodzi do TVS z serwisu Ślązag.pl - jednego z najważniejszych portali internetowych publikujących newsy i publicystykę w metropolii śląsko-zagłębiowskiej (Media Operator). Jego teksty dotyczące historii Górnego Śląska były niezmiennie szeroko komentowane. - Całej fantastycznej załodze Media Operator, a redaktorom Ślązag w szczególności, serdecznie dziękuję - pożegnał się Tomasz Borówka.

Czytaj też: Polityka.pl kończy współpracę z Benem Stanleyem po tym, jak skrytykował okładkę tygodnika

W TVS będzie zajmował się serwisem internetowym Tvs.pl.

Tomasz Borówka to trzykrotny laureat konkursu Silesia Press (w 2023 roku zdobył I nagrodę za artykuł "Chcę Ci zaraz odpisać, czyli Leo i Greta w Wilijo 1945. Bardzo śląska historia"). Jest historykiem z wykształcenia i pasji. Udało mu się odnaleźć tajną kwaterę gauleitera Górnego Śląska i ustalić autorstwo słynnych zdjęć Katowic z września 1939 roku. Przed Ślązagiem Borówka pracował w "Dzienniku Zachodnim", odszedł, gdy Orlen kupił Polska Press.

(MAT, 07.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.