Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" TVP przeprosiły za wykorzystanie zdjęcia Jana Kulczyka bez zgody autora

Przeprosiny zostały pokazane na koniec niedzielnego wydania "Wiadomości" (screen: Tvp.pl)

"Wiadomości" TVP na koniec niedzielnego wieczornego wydania opublikowały przeprosiny w stosunku do Bartosza Sadowskiego za wykorzystanie bez wiedzy i zgody zdjęcia jego autorstwa w 2020 roku.

Sadowski oczekiwał przeprosin za wykorzystanie fotografii Jana Kulczyka, która została pokazana w dwóch wydaniach "Wiadomości" – 21 i 22 lutego 2020 roku. Przeprosiny wyświetlono na koniec niedzielnego wydania, zostały też odczytane przez prowadzącą Danutę Holecką.

Czytaj też: Orlenowski serwis I.pl w propagandowy sposób broni prezesa NBP przed Trybunałem Stanu

"Telewizja Polska Spółka Akcyjna przeprasza Pana Bartosza Sadowskiego za wykorzystanie bez jego wiedzy i zgody utworu jego autorstwa w postaci fotografii przedstawiającej Jana Kulczyka, opublikowanej podczas emisji dwóch głównych wydań serwisu informacyjnego "Wiadomości" – w dniach 21 oraz 22 lutego 2020 roku w programie TVP 1, jak również w wersji elektronicznej, dostępnej pod adresem https://wiadomosci.tvp.pl, z naruszeniem autorskich praw osobistych Pana Bartosza Sadowskiego" – głosi treść przeprosin.

Press

(screen: Wiadomosci.tvp.pl)

Bartosz Sadowski to fotograf i wielokrotny zdobywca nagród Grand Press Photo.

Czytaj też: TVP w serwisie stworzonym dla młodych utopiła miliony złotych. "Konieczny audyt"

(KAP, HAD, 04.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.