Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek odchodzi z „Rzeczpospolitej”. „Od stycznia nowy adres”

Robert Mazurek w tygodniku „Wprost” prowadził rubrykę z Igorem Zalewskim „Z życia koalicji, z życia opozycji”, którą na kilka lat przenieśli do tygodnika „Sieci”. (fot. materiały prasowe)

Felietonista „Rzeczpospolitej” Robert Mazurek ogłosił w serwisie X, że rozstaje się z redakcją tego dziennika. Dodał, że to „nie ma nic wspólnego z Kanałem Zero”. Jednak Krzysztof Stanowski, który przygotowuje uruchomienie Kanału Zero, zamieścił niedawno zdjęcia, na których widać Mazurka wśród jego współpracowników.

Robert Mazurek od 2018 r. w „Plus Minus”, weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej” pisał dwa cykle felietonów: „Wina Mazurka” (o winach) i „Mazurek na wynos” (o bieżących wydarzeniach politycznych i społecznych).

W piątek, 1 grudnia, Mazurek w serwisie X zamieścił wpis: „Odchodzę z „Rzeczpospolitej”. Moje felietony i „Wina Mazurka” będą się tam ukazywały do końca roku. Od stycznia inny adres, będę informował. Odchodzę bez konfliktu, podziękowaliśmy sobie i uścisnęli dłonie. PS To akurat nie ma nic wspólnego z Kanałem Zero”.

Jednak na zdjęciach publikowanych w serwisie X przez Krzysztofa Stanowskiego, który przygotowuje uruchomienie swojego Kanału Zero, widać wśród jego współpracowników Roberta Mazurka. „Dobra, jego mogę dorzucić do fotki, bo i tak każdy wie” – Stanowski opisał zdjęcie, na którym jest Mazurek.

Natomiast sam Mazurek relacjonował w serwisie X casting dziennikarzy, którzy mają pracować w Kanale Zero. „Pewien kontrowersyjny autor książek i filmów podbił nas skromnością i w 10 minut nas autentycznie zdobył. Przyszedł mój były riserczer i pozamiatał, będzie na pewno. Sporo dziewczyn, @K_Stanowski mówi nawet, że większość wśród przyjętych, ale nie jestem pewien” – napisał Mazurek 30 listopada.

Robert Mazurek współpracował już z Krzysztofem Stanowskim. W Kanale Sportowym prowadził z nim program aż do chwili, gdy Stanowski w październiku odszedł z KS - pokłócony z resztą właścicieli.

Od 2016 r. Robert Mazurek od poniedziałku do piątku prowadzi poranne wywiady w RMF FM. Pracował już wcześniej, przez siedem lat, w „Rzeczpospolitej”, gdzie przeprowadzał wywiady publikowane w dodatku „Plus Minus”. Odszedł w grudniu 2016 r. w ramach protestu przeciwko zwolnieniu rysownika Andrzeja Krauzego.

W tygodniku „Wprost” prowadził też rubrykę z Igorem Zalewskim „Z życia koalicji, z życia opozycji”, którą na kilka lat przenieśli do tygodnika „Sieci”. Następnie przeprowadzał wywiady dla weekendowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej”, z którym się rozstał trzy lata temu.

(MAK, 02.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.