Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowie Meta, X, TikToka, Snapa i Discorda staną przed Senatem USA w sprawie wykorzystywania dzieci

Szef TikToka jest jedynym, który stanie przed amerykańskim Senatem już po raz drugi (fot. Wikimedia Commons/Xiaotingwang)

Dyrektorzy generalni platform społecznościowych – Meta, X, TikTok, Snap i Discord – złożą zeznania w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie przed Senatem USA. Nastąpi to 31 stycznia.

Senator Dick Durbin, demokrata, i czołowa przedstawicielka Republikanów Lindsey Graham oświadczyli, że Discord oraz X początkowo wzbraniały się przed uczestnictwem w posiedzeniu i odmówiły przyjęcia wezwania. W końcu jednak strony doszły do porozumienia.

Czytaj też: Elon Musk przeklina reklamodawców, którzy odeszli z platformy X. "Idźcie się pier....ć"

Będzie to pierwsze wystąpienie dyrektora generalnego TikToka, Shou Zi Chewa, przed amerykańskimi prawodawcami od marca br. Chińska firma musiała wtedy się bronić samodzielnie przed zarzutami, że aplikacja szkodzi zdrowiu psychicznemu dzieci.

Pod koniec stycznia zeznawać będą Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, dyrektorka generalna X Linda Yaccarino oraz szefowie Snapa Evan Spiegel, Discorda – Jason Citron i właśnie szef TikToka – Shou Zi Chew.

Czytaj też: CD Projekt zanotował najlepszy trzeci kwartał w swojej historii

(MAC, 01.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.