Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił pozew posłanki KO przeciwko Magdalenie Ogórek, która nazwała ją "żywą gotówką"

Magdalena Ogórek powiedziała w TVP Info: "powszechnie znany pseudonim Iwony Hartwich to żywa gotówka" (screen: YouTube/TVP Info)

Magdalena Ogórek, prowadząca programy w TVP Info, wygrała proces przed sądem pierwszej instancji z posłanką Koalicji Obywatelskiej Iwoną Hartwich. Posłanka złożyła pozew za nazwanie ją w TVP Info "żywą gotówką". Sąd oddalił powództwo i nakazał zwrócić Magdalenie Ogórek koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

W programie "W tyle wizji" wyemitowanym 28 września 2021 roku w TVP Info Magdalena Ogórek powiedziała, że "powszechnie znany pseudonim Iwony Hartwich to żywa gotówka". Nawiązała do słów wypowiedzianych przez posłankę podczas protestu osób z niepełnosprawnościami w 2018 roku, że "potrzebna jest żywa gotówka".

Czytaj też: W TVP powstają grupy niezwalnialnych. Ochroną przynależność do WOT lub władz związkowych

W rozmowie z "Gazetę Wyborczą" Iwona Hartwich relacjonowała, że po wypowiedzi Magdaleny Ogórek wylała się na nią fala obraźliwych komentarzy. Zapewniała, że próbowała załatwić sprawę polubownie, ale dziennikarka nie reagowała na wezwania do przeprosin. Dlatego sprawa została skierowana do sądu.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo i nakazał Iwonie Hartwich zwrot Magdalenie Ogórek kosztów procesowych w kwocie 2,537 tys. zł.

Czytaj też: Samuel Pereira przegrał w sądzie z politykiem PO. „Naruszył standardy pracy dziennikarskiej”

(MAK, 28.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.