Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Resort kultury szykuje zmiany w statutach mediów publicznych. Chodzi o likwidatorów

Zmiany mają zostać zapisane w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, 17 regionalnych rozgłośni publicznych i Polskiej Agencji Prasowej (fot. Piotr Molecki/East News)

Minister kultury Piotr Gliński chce zapisania w statutach spółek mediów publicznych, że w przypadku postawienia ich w stan likwidacji, likwidatorami będzie aktualny zarząd i szef działu prawnego.

"Presserwis" dotarł do pisma szefa resortu kultury w tej sprawie. Piotr Gliński zwrócił się do Rady Mediów Narodowych o wyrażenie zgody na dokonanie zmian w statutach.

Czytaj też: Krzysztof Czabański o planach zmian w mediach publicznych: "Rympał". Luft kpi z tej opinii

Minister kultury zaproponował dopisanie następującego fragmentu: "W razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie Zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej Spółki zajmującej się obsługą prawną. W okresie likwidacji do składania oświadczeń w imieniu Spółki wymagane jest współdziałanie dwóch likwidatorów, w tym jednego będącego członkiem ostatniego Zarządu".

Taki zapis ma znaleźć się w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, 17 regionalnych rozgłośni publicznych i Polskiej Agencji Prasowej.

Czytaj też: Sześć spraw, które trzeba załatwić, by telewizja publiczna była telewizja publiczną

(KOZ, 27.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.