Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Polskich Mediów apeluje ws. Andrzeja Poczobuta i dziennikarzy więzionych na Białorusi

Rada Mediów Polskich apeluje o energiczne działania w celu uwolnienia dziennikarzy polskich mediów więzionych na Białorusi (fot. materiały prasowe)

O podjęcie działań w celu uwolnienia Andrzeja Poczobuta i innych dziennikarek i dziennikarzy polskich skazanych na kary więzienia na Białorusi zaapelowała Rada Polskich Mediów (RPM).

"Rada Polskich Mediów apeluje do marszałka Sejmu i marszałek Senatu o podjęcie działań na każdym możliwym polu, w tym w organizacjach międzynarodowych i na forum Unii Europejskiej, w celu uwolnienia Andrzeja Poczobuta i innych dziennikarek i dziennikarzy polskich mediów skazanych na kary więzienia na Białorusi" – czytamy w uchwale RMP.

Czytaj też: Co Rada Polskich Mediów zrobi z wiceprzewodniczącym Balawajderem? Czeka na RMF FM

W tekście uchwały RPM podkreślono, że "nie ma wolności bez wolnych mediów. Nie ma wolnej Białorusi bez dziennikarzy pracujących bez obawy o własne życie i zdrowie".

Równocześnie RPM wyraziła "podziw i szacunek dla wszystkich dziennikarzy pracujących na Białorusi w skrajnie trudnych warunkach opresyjnego państwa".

To pierwsza uchwała RPM. W jej imieniu podpisał ją przewodniczący, redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Czytaj też: Rada Polskich Mediów nie dostrzega roli mediów lokalnych na polskim rynku

(JF, 27.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.