Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney z rekordową widownią MŚ w krykiecie w Indiach. Grubo ponad 500 mln

Krykiet to najpopularniejszy sport w Indiach. Disney bił rekordy oglądalności (fot. Pexels.com)

The Walt Disney poinformował, że jego kanały telewizyjne w Indiach i platforma cyfrowej transmisji strumieniowej ustanowiły nowe rekordy oglądalności podczas zakończonych 19 listopada Mistrzostw Świata w krykiecie mężczyzn.

Rekordowe 518 milionów widzów z Indii oglądało mecze podczas 48-dniowego wydarzenia w telewizji, zaś aplikacja Disneya odnotowała najwyższą oglądalność, jednocześnie wynoszącą 59 mln podczas finałów.

Najchętniej oglądane wydarzenie

Disney promuje tę informację tym chętniej, że w ostatnich miesiącach nasiliła się konkurencja ze strony JioCinema, należącego do miliardera Mukesha Ambaniego. Ten stara się forsować forsować swoją platformę twierdząc, że streaming na urządzeniach mobilnych to sposób na oglądanie meczów na żywo, a nie oglądanie w telewizji.

Czytaj też: BBC jednak rezygnuje. Słynny "Top Gear" nie powróci na antenę

W czwartek Disney podał, że 300 mln odbiorców oglądało mecze wyłącznie w telewizji, powołując się na dane BARC, organu zajmującego się branżą nadawczą. "To najchętniej oglądane wydarzenie w historii indyjskiej telewizji" – oświadczył Sanjog Gupta, dyrektor ds. sportu w Disney Star.

Disney bada obecnie możliwości znalezienia partnera joint venture lub nawet sprzedaży swojej działalności w Indiach. Firma zaoferowała bezpłatną transmisję meczów krykieta Mistrzostw Świata na smartfonach za pośrednictwem Hotstar, co stanowi część strategii mającej na celu zwiększenie przychodów z reklam i zrównoważenie skutków odpływu abonentów. JioCinema również umożliwiło bezpłatne oglądanie krykieta na telefonach.

W finale reprezentacja Indii przegrała u siebie z Australią. Międzynarodowa Rada Krykieta (ICC) podała, że mecze z trybun obserwowało również rekordowe 1,25 mln widzów.

Czytaj też: Gwiazda NBA Charles Barkley w CNN z wieczornym talk-show "King Charles"

(MAC, 24.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.