Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gwiazda NBA Charles Barkley w CNN z wieczornym talk-show "King Charles"

Gayle King i Charles Barkley startują z programem w CNN 29 listopada (screen: YouTube/Breaking Points)

CNN w środę 29 listopada o godz. 22 czasu nowojorskiego rozpocznie emisję cotygodniowego programu "King Charles", prowadzonego przez dziennikarkę Gayle King oraz byłego gwiazdora NBA - Charlesa Barkleya.

Gayle King przez wiele lat pracowała dla konkurencyjnej stacji CBS News. Charles Barkley po zakończeniu kariery koszykarskiej od dawna pracuje przy transmisjach NBA dla Warner Bros. Discovery, do którego należy sieć informacyjna CNN.

"King Charles" według amerykańskiej nomenklatury jest postrzegany jako "serial limitowany", co oznacza, że jego emisja nie została przewidziana bezterminowo. Wstępnie ma potrwać do końca pierwszego kwartału 2024 roku. Jeżeli odniesie sukces, potrwa dłużej. Tytuł programu wiąże się z pseudonimem używanym przez Barkleya w czasach, kiedy był zawodnikiem. Nawiązuje też do nazwiska współprowadzącej.

"Ta propozycja różni się od wszystkiego, co mamy w ofercie CNN. To nie jest program informacyjny, ale raczej talk-show skupiający się na wiadomościach i wydarzeniach kulturalnych, którymi Gayle i Charles są najbardziej zainteresowani" - powiedziała Amy Entelis, wiceprezeska wykonawcza CNN ds. rozwoju treści.

Gayle King jest amerykańską osobowością telewizyjną, autorką i dziennikarką CBS News, współprowadzącą jej flagowy poranny program "CBS Mornings", redaktorką naczelną "O. The Oprah Magazine" należącego do Oprah Winfrey.

Charles Barkley był jedną z największych postaci NBA. W roku 1993 grał w finale ligi, wybrano go MVP sezonu zasadniczego. W latach 1992 i 1996 z reprezentacją USA został mistrzem olimpijskim.

(MAC, 22.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.