Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info pokazuje więcej reklam niż przed rokiem. Najwięcej spotów w wakacje

W tym roku najwięcej spotów reklamowych w TVP Info pokazano w wakacje (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

TVP Info emituje w 2023 roku roku więcej spotów reklamowych niż rok wcześniej – wynika z analizy "Presserwisu".

Przeanalizowaliśmy, ile spotów reklamowych wyemitował kanał, a także ile trwały w nim bloki reklamowe od stycznia do października 2022 i 2023 roku.

Jedynym miesiącem, kiedy w TVP Info nadano mniej reklam niż przed rokiem, był styczeń (ich łączny czas trwania skrócił się o 1,7 proc.).

Czytaj też: Akcja ewakuacja. Reporter propagandowych "Wiadomości" Karol Jałtuszewski żegna się z TVP

Rok do roku największy wzrost liczby spotów w TVP Info zanotowano w marcu – z 1,5 tys. do 7,2 tys. (w marcu 2022 roku było ich mniej z powodu inwazji Rosji na Ukrainę). 

Poza marcem, czas trwania reklam – w zależności od miesiąca – wzrósł od 5,4 proc. (w lipcu) do 75,7 proc. (w kwietniu). Istotny wzrost nastąpił także we wrześniu (o 66,8 proc.).

W tym roku najwięcej spotów reklamowych w TVP Info pokazano w sierpniu – 10,4 tys. (o 30,8 proc. więcej) i w lipcu – 10,3 tys. (o 13,1 proc. więcej). 

Pod koniec kwietnia 2023 roku zmienił się dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jarosława Olechowskiego odwołał Mateusz Matyszkowicz, od września 2022 roku prezes TVP. Poprzedni dyrektor TAI, ograniczając czas reklam w TVP Info, chciał zwiększyć oglądalność kanału. Olechowskiego zastąpił Michał Adamczyk, którego zastępcą ds. TVP Info został Samuel Pereira.

Czytaj też: Rada programowa TVP nie chce audytu nt. relacjonowania kampanii wyborczej przez spółkę

(KOZ, 18.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.