Zespół ESG w strukturach GoldenSubmarine. Bo zmiany "dotkną każdego pracownika agencji"
Wincenty Kokot dotychczas zaangażowany był m.in. w prace grup roboczych SAR dotyczące transformacji branży reklamowej pod kątem wymogów ESG (fot. materiały prasowe)
GoldenSubmarine poszerza kompetencje w zakresie ESG i buduje zespół oferujący kompleksową obsługę dla firm. Na jego czele stanął business development director Wincenty Kokot, dotychczas zaangażowany m.in. w prace grup roboczych SAR dotyczące transformacji branży reklamowej pod kątem wymogów ESG.
ESG (Environmental, Social, Governance) oznacza główne sfery działania organizacji, w których zobowiązują się one kierować zasadami zrównoważonego rozwoju i stosować odpowiedzialne praktyki biznesowe. Wiążą się z tym liczne regulacje i dokumenty ponadnarodowe, jak 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ 2030 czy też inicjatywa ONZ Global Compact. Ostatnio jednak najgłośniej mówi się o najnowszej dyrektywie europejskiej CSRD, nakładającej na tysiące firm obowiązek ustandaryzowanego raportowania.
Czytaj też: Nie taka czysta 300polityka.pl. Do serwisu płyną duże pieniądze ze spółek Skarbu Państwa
"Proces raportowania i głębokie zmiany, jakie niosą za sobą unijne dyrektywy związane z ESG są na tyle obszerne, że tak naprawdę dotkną każdego pracownika czy też współpracownika agencji. Dlatego zespół, który tworzymy, będzie w pełni interdyscyplinarny" - mówi Wincenty Kokot.
"Choć agencja nie będzie bezpośrednio zobligowana do stałego raportowania w zakresie ESG, sama zamierza wprowadzić jego zasady. Chcemy być odpowiedzialnym podmiotem na rynku i dotrzymywać kroku naszym klientom" - podkreśla Marta Krysik, wiceprezeska GoldenSubmarine.
Zespół ma opracować w pierwszej kolejności tzw. raport 0, który wskaże punkt wyjścia dla dalszych transformacyjnych działań agencji, a potem pozwoli stworzyć strategię i dalszy plan działań. Ich celem ma być minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne ("E”), dalszy rozwój działań w obszarach wsparcia pracowników i szeroko pojętego otoczenia ("S”), a także wpływ na branżowe samoregulacje ("G”).
(AMS, 16.11.2023)