Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump utopił miliony dolarów w swoim serwisie społecznościowym

Donald Trump, pomimo kłopotów i czekających go procesów, na razie jest faworytem w walce o prezydencką nominację Partii Republikańskiej (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Truth Social, platforma mediów społecznościowych byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, od uruchomienia na początku 2022 roku odnotowała już 73 mln dol. straty.

Donald Trump, zapowiadając uruchomienie platformy, twierdził, że przeciwstawi się ona firmom z branży Big Tech, takim jak Twitter i Facebook, które wcześniej usunęły jego konta.

Na koniec 2022 roku Truth Social miała 50 mln dol. straty przy 1,4 mln dol. przychodu. W pierwszej połowie br. straciła kolejne 23 mln dol., choć jej przychody wzrosły i wyniosły 2,3 mln dol.

Zarząd Trump Media & Technology Group (TMTG) przyznaje, że sytuacja finansowa Truth Social budzi poważne wątpliwości co do zdolności kontynuowania działalności.

(MAC, 15.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.