Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła wieloletnia dziennikarka "Wiadomości" TVP Sławomira Śliwińska

"Sławka była tak po prostu dobrym, szlachetnym człowiekiem. Takim, jakich powinnismy stawiać na piedestałach" – napisała Arleta Bojke (fot. archiwum rodzinne)

Sławomira Śliwińska, wieloletnia dziennikarka "Wiadomości" TVP 1, nie żyje. Miała 70 lat. Sławomira Śliwińska przygotowywała materiały do "Wiadomości" do 2013 roku, a później sporadycznie do 2015 roku. Do 2017 roku pracowała w TVP Info. Z Telewizją Polską związana była do stycznia 2021 roku.

O śmierci Sławomiry Śliwińskiej poinformowała w niedzielę dziennikarka TVP Arleta Bojke. "Odeszła dziś w nocy. Po walce z chorobą. Za wcześnie" – przekazała.

"Dla mnie była jedną z pierwszych nauczycielek w zawodzie, jedną z tych osób, bez których na pewno nie byłabym taką dziennikarką, jaką jestem. Cierpliwa, zawsze poświęcająca tyle czasu, ile było potrzebne" – napisała na Facebooku Arleta Bojke. "Nie prawiła nieszczerych komplementów, mówiła, gdy było źle, ale zawsze tylko mi. Jej pochwały dodawały skrzydeł. Nie wiem, czy jest ktokolwiek na tym świecie, kto mógłby jej zarzucić niewłaściwe zachowanie. Myślę, że nie. Sławka była tak po prostu dobrym, szlachetnym człowiekiem. Takim, jakich powinniśmy stawiać na piedestałach" – czytamy w jej wpisie.

Sławomirę Śliwińską żegnały osoby, które pracowały z nią w TVP. "Wspaniały dziennikarz, jeszcze wspanialszy człowiek" – napisała była dziennikarka telewizji publicznej Katarzyna Nowicka. Były wydawca "Wiadomości", a obecnie Radia 357, Grzegorz Sajór skomentował: "Sławeczko... Żegnaj... Dziękuję Ci za każdy piękny i mądry materiał do Wiadomości... I za to, że byłaś! Zawsze gotowa do pomocy. Życzliwa i ciepła...".

(KOZ, 13.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.