Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump popiera starania stacji telewizyjnych o transmisję z jego procesu

Donald Trump dowodzi, że proces ma usunąć go z grona konkurentów Joe Bidena w walce o reelekcję (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Były prezydent USA Donald Trump złożył wniosek do sądu, w którym popiera starania mediów o transmisję telewizyjną z planowanego na marzec jego procesu federalnego. Zarzut dotyczy spisku mającego na celu unieważnienie wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku.

"Każdy człowiek w Ameryce i poza nią powinien mieć możliwość zapoznania się z tą sprawą z pierwszej ręki i zobaczenia, czy w przypadku rozprawy prezydent Trump oczyści się z tych bezpodstawnych i umotywowanych politycznie zarzutów" – stwierdzono we wniosku.

Cztery postępowania karne

W swoim wniosku Trump argumentował, że prokuratorzy chcą, aby proces odbył się "w ciemności" w ramach – jego zdaniem – motywowanych politycznie wysiłków administracji prezydenta Joe Bidena mających na celu podważenie jego starania o reelekcję w przyszłym roku.

Czytaj też: "The Wall Street Journal" rezygnuje z zamieszczania listy bestsellerów książkowych

Trump przewodzi grupie kandydatów Partii Republikańskiej starających się o nominację partii na prezydenta w 2024 roku. Oczekuje się, że Biden zdobędzie nominację Partii Demokratycznej na drugą kadencję.

Trumpowi grożą cztery postępowania karne, w tym zaplanowany na marzec proces przed sądem federalnym, w którym postawiono mu zarzuty próby oszukania rządu i utrudniania działań Kongresu poprzez świadome rozpowszechnianie fałszywych twierdzeń o fałszowaniu wyborów.

Bezpodstawne twierdzenia, że głosowanie w 2020 r. zostało sfałszowane, skłoniły tysiące jego zwolenników do szturmu na Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 roku.

Czytaj też: Czytać w obcych językach bez ich znajomości? Dasz radę, dziennikarzu. Warsztat

(MAC, 13.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.