Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT jednogłośnie przedłużyła koncesję trzem kanałom TVN, w tym głównej antenie

Aktualna koncesja naziemnego TVN wygasa 14 kwietnia 2024 roku (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla trzech stacji TVN SA: głównego kanału TVN oraz TVN International i TVN Turbo. – Niepotrzebnie zwlekali. Sytuacja prawna od początku była oczywista – komentuje Juliusz Braun, były przewodniczący KRRiT.

Regulator uchwały w tej sprawie podjął podczas czwartkowego posiedzenia. Za przedłużeniem koncesji zagłosowali wszyscy członkowie Krajowej Rady.

Niepotrzebna zwłoka

– Bardzo się cieszymy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ostatecznie przyznała TVN koncesję na kolejne 10 lat. To także bardzo dobra wiadomość dla naszych widzów, którzy dziś mogą być pewni, że bez przeszkód będą mogli oglądać swoje ulubione programy w najpopularniejszym kanale w polskiej telewizji – komentuje Katarzyna Kieli, CEO TVN oraz president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce.

Czytaj też: Świrski ostrzega szefów TVP i PR przed "przejęciem mediów publicznych". Braun: "To próba stworzenia mitu"

– Niepotrzebnie zwlekali. Dobrze, że już przedłużyli koncesje. Sytuacja prawna od początku była oczywista – komentuje Juliusz Braun, były przewodniczący KRRiT i były prezes TVP. – Być może za podjęciem teraz tej decyzji stoi chęć zmniejszenia napięć wokół Krajowej Rady – zastanawia się Braun.

Aktualna koncesja naziemnego TVN wygasa 14 kwietnia 2024 roku. TVN zwrócił się o jej przedłużenie pod koniec 2022 roku.

Bezczynność KRRiT ws. koncesji TVN 24

Na początku 2023 roku nadawca wystąpił z identycznymi wnioskami dotyczącymi TVN International (ma koncesję do 10 lutego 2024) i TVN Turbo (do 12 lutego 2024), a w lipcu 2023 roku dla TVN Style (obecna jest ważna do 28 lipca 2024 roku).

Czytaj też: Samuel Pereira zapowiada, że pozwie Tomasza Lisa za "portugalską znajdę"

TVN czas trwania postępowania dotyczącego głównego kanału zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ale termin posiedzenia nie został jeszcze wyznaczony.

Przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło poprzedniemu składowi Krajowej Rady 19 miesięcy (KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania), a dla TVN Siedem – ponad rok. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24, ale uznał, że nie miała ona miejsca z rażącym naruszeniem prawa.

Czytaj też: Sakiewicz krytykuje decyzję o zakupie Polska Press. I martwi się o swój biznes

(KOZ, 10.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.