Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stanowski sprzedał udziały w Kanale Sportowym i szykuje nowy projekt. Kupił Wandzel

Krzysztof Stanowski na YouTube założył Kanał Zero (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Biznesman Maciej Wandzel, były współwłaściciel Legii Warszawa, kupił od Krzysztofa Stanowskiego spółkę Weszło TV, która jest wspólnikiem Kanału Sportowego. Sam Stanowski na 1 lutego 2024 roku planuje start nowego projektu. 

Maciej Wandzel poinformował we wtorek w serwisie X, że nabył spółkę Weszło TV i zmienił jej nazwę na MW Inwestycje, został także jedynym członkiem jej zarządu.

"Ponieważ spółka posiada 22,5% udziałów w Kanale Sportowym, tym samym stałem się wspólnikiem w tym projekcie" - napisał Maciej Wandzel. "Transakcja dokonała się w pełnym porozumieniu z pozostałymi partnerami: Mateuszem Borkiem, Michałem Polem, Maciejem Sawickim oraz Tomaszem Smokowskim" - przekazał i podkreślił: "Nie będę zaangażowany operacyjnie w działalność Kanału Sportowego, zamierzam wspierać go w kwestii finansowania oraz poszukiwania partnerów biznesowych".

Z kolei Krzysztof Stanowski na YouTube założył Kanał Zero. Zarejestrowana została już także domena Kanalzero.pl.

"To nie jest żadna moja kariera solo, tylko największy projekt, jaki do tej pory sobie wymyśliłem" - zapowiedział w mediach społecznościowych Krzysztof Stanowski. "A już na pewno taki, który najbardziej mnie kręci. Zaangażowanych w niego będzie mnóstwo świetnych osób. Na szczegóły przyjdzie czas" - napisał.

Krzysztof Stanowski założył Kanał Sportowy z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Mateuszem Borkiem w marcu 2020 roku. W 2022 roku zanotował ponad 24 mln przychodów ze sprzedaży i 5,6 mln zł zysku. Obecnie Kanał Sportowy na YouTube subskrybuje 1,12 mln użytkowników.

Z Krzysztofem Stanowskim we wtorek nie udało nam się skontaktować. Do startu Kanału Zero zostały prawie trzy miesiące, a wczoraj wieczorem na YouTube miał już 38 tys. subskrypcji.

(KOZ, 08.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.