Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

X Elona Muska, czyli dawny Twitter, wprowadza połączenia audio i wideo

Elon Musk o wprowadzeniu połączeń audio i wideo poinformował niemal równo rok po przejęciu platformy. Wtedy nazywała się Twitter (fot. Kelly Sikkema/Unsplash.com)

Elon Musk powiadomił, że X (Twitter) uruchamia pierwsze wersje rozmów audio i wideo – na razie dla wybranych użytkowników – w związku z dalekosiężnym planem zakładającym, że serwis społecznościowy ma stać się "platformą do wszystkiego".

Najnowsza funkcjonalność pojawia się w połączeniu z szeregiem nowych funkcji i zmian włączanych stopniowo. Niemal równo rok od informacji o przejęciu przez Muska platformy w drugiej połowie października 2022 roku.

Czytaj też: Elon Musk rozważa usunięcie platformy X, wcześniejszego Twittera, z Europy

Po zmianie marki Twitter na X właściciel sygnalizował, że przekształci platformę w superaplikację oferującą szereg usług, od przesyłania wiadomości po płatności typu peer-to-peer.

O możliwości wprowadzenia rozmów audio i wideo Musk informował już w sierpniu. Twierdzi, że użytkownicy nie będą potrzebować numerów telefonów, aby korzystać z tej funkcji, która będzie dostępna na urządzeniach z systemem iOS, w systemie Android i na komputerach osobistych.

Czytaj też: Meta zwiększa zysk ponad dwukrotnie, przychody o prawie jedną czwartą

(MAC, 27.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.