Dział: OPINIE

Dodano: Październik 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo ArtRage odkryło Jona Fossego, zanim dostał Nobla

W reakcji na przyznanie Nagrody Nobla norweskiemu pisarzowi Jonowi Fossemu wydawnictwo ArtRage zleci dodruk wydanego we wrześniu br. pierwszego tomu "Septologii"

- Literacka Nagroda Nobla przyznana w czwartek Jonowi Fossemu zwiększyła zainteresowanie wydanym przez nas pierwszym tomem „Septologii”, planujemy dodruk 20 tys. egz. To dla wydawnictwa bardzo dobry wynik - mówi Krzysztof Cieślik, redaktor naczelny wydawnictwa ArtRage.

ArtRage jest niewielkim warszawskim wydawnictwem specjalizującym się w publikacjach pozycji literatury wysokiej. - Zainteresowaliśmy się Jonem Fosse w uznaniu, że to jeden z najwybitniejszych pisarzy na świecie, który w Polsce pozostaje niemal zupełnie nieznany. Dawno temu wydały się w tłumaczeniach jego dramaty, z natury rzeczy mające ograniczony krąg odbiorców. Pierwszy tom "Septologii” ukazał w nakładzie 3 tys. egz. Został dobrze przyjęty, sprzedawał się - jak na dzieła literatury wysokiej dobrze - jeszcze przed przyznaniem Nagrody Nobla norweskiemu pisarzowi - mówi Krzysztof Cieślik.

Czytaj też: Apolityczni prezenterzy "Wiadomości" zarabiają od 42 do 50 tys. zł miesięcznie

Jak podkreśla, wydawnictwo planuje dodruk pierwszego tomu "Septologii” i wydanie dwóch kolejnych w 2024 i 2025 roku.

- W lutym przyszłego roku nakładem naszego wydawnictwa ma ukazać się nowela Jona Fossego prawdopodobnie pod polskim tytułem "Biel”, ale decyzja należy do tłumaczki Iwony Zimnickiej, która przekłada wydawane przez nas pozycje noblisty - mówi Krzysztof Cieślik. - Jesteśmy niewielkim wydawnictwem. Nagroda Nobla przyznana wybranemu przez nas autorowi pozwoli nam na utrzymanie płynności finansowej i rozwój - dodaje.

(JF, 06.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.