Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartosz Węglarczyk wygrywa w trybie wyborczym z działaczem Solidarnej Polski

Redaktor naczelny Onetu wygrał proces w trybie wyborczym z działaczem Solidarnej Polski (fot. Jakub Kamiński/East News)

Sąd oddalił wczoraj powództwo działacza Solidarnej Polski Dariusza Mateckiego, który w trybie wyborczym pozwał Bartosza Węglarczyka, redaktora naczelnego Onetu.

„Dziś o 9 rano dostaliśmy w Onecie pozew w trybie wyborczym od kandydata Suwerennej Polski posła Dariusza Mateckiego, który jest jednym z największych hejterów w polskim politycznym Twitterze, ale nie lubi, jak tę jego działalność się krytykuje” – napisał wczoraj w serwisie Onet.pl Bartosz Węglarczyk.

Dariusz Matecki poszedł do sądu w reakcji na tekst Bartosza Węglarczyka, w którym naczelny napisał, że poczynione przez Mateckiego porównanie aktorów i aktorek grających w filmie "Zielona granica" do przedwojennego aktora kolaborującego z Niemcami i rozstrzelanego z wyroku Państwa Podziemnego, to wezwanie do mordowania ludzi.

Czytaj też: Marek Twaróg: Prezydent rozgrzeszył wszystkie podłości partyjnych funkcjonariuszy

"Z całości artykułu Bartosza Węglarczyka wynika bezsprzecznie, iż uczestnik wskazał wprost, że miałem wzywać do zabijania i mordowania ludzi, w tym zwłaszcza aktorów występujących w filmie »Zielona granica« oraz zdrajców ojczyzny i przeciwników politycznych obecnej władzy, oraz wszystkich ludzi, których ta władza nie lubi, a także używania wobec tych osób przemocy fizycznej" — czytamy w treści pozwu Dariusza Mateckiego.

"Jako, że nic takiego nie wynika ze spornego wpisu, to wypowiedź uczestnika jest obiektywnie nieprawdziwa” — napisał polityk Solidarnej Polski, który domagał się przed sądem m.in. sprostowania oraz wpłaty 20 tys. zł na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Sąd nie podzielił argumentacji Dariusza Mateckiego i jego powództwo oddalił.

(JF, 27.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.