Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przychody platform SvoD wzrosną o 20 mld dol. Netflix pozostanie liderem

Netflix pozostanie zdecydowanym liderem. Jego prognozy przewidują 33,5 mld dol. (fot. Pixabay.com)

Według najnowszego raportu Digital TV Research globalne przychody SvoD, czyli serwisów streamingowych pozbawionych reklam, w 2029 roku osiągną kwotę ok. 127 mld dol. To wzrost o 20 mld dol. w porównaniu z kwotą prognozowaną na zakończenie 2023 roku.

Stany Zjednoczone i Chiny za sześć lat odpowiadać będą za połowę całkowitych przychodów w 2029 roku. Przy czym USA dodadzą 2 mld do dotychczasowych 20 mld dol. Tymczasem Brazylia, Niemcy, Japonia i Korea Południowa wzrosną o ok. 1 mld dol.

Czytaj też: Netflix stanie przed sądem w sprawie o zniesławienie za serial "Jak nas zobaczą"

Sześć dużych platform z siedzibą w USA powiększy przychody ze SvoD o 12 mld dol. w latach 2023–2029, co da łączną kwotę 72 mld dol. Netflix pozostanie zdecydowanym liderem. Jego prognozy przewidują 33,5 mld dol. – więcej niż Disney+ (13,6 mld dol.), HBO Max (8,2 mld) i Paramount+ (6,8 mld) razem wzięte. W tym podziale uwzględnia się jeszcze Amazon Prime Video (7,4 mld) i Apple TV+ (2,1 mld). Pozostałe serwisy amerykańskie osiągną w sumie 24,4 mld dol. W podziale globalnego rynku uczestniczą jeszcze Chiny (9,6 mld). Reszcie świata przypadną przychody w wysokości 21,1 mld dol.

Press

Wszystkie przychody serwisów globalnie będą wynosić ok. 127 mld dol. (screen: Broadbandtnews.com)

"Kluczowy wskaźnik dla głównych platform SvoD przesunął się ze wzrostu liczby abonentów na rentowność" – podsumował Simon Murray, główny analityk Digital TV Research.

Czytaj też: BBC zaostrza kryteria przed wyborem nowego prezesa, by uniknąć konfliktu interesów

(MAC, 26.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.