Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Rachoń nie ma czasu dla Polskiego Radia 24, ważniejszy "Reset" w TVP

Przed wyborami Michał Rachoń jest bardziej potrzebny w TVP niż w Polskim Radiu (screen: YouTube/TVP Info)

Od początku lata znacznie ograniczono obecność Michała Rachonia w porannych audycjach Polskiego Radia 24. Obecnie głównie promuje tam swój "Reset", emitowany w TVP, gdzie przed wyborami Rachoń okazuje się bardziej potrzebny.

W TVP Info prowadzi też program "Jedziemy". Na pytanie, dlaczego po wakacjach nie wrócił do prowadzenia audycji w państwowym Polskim Radiu 24 w takim wymiarze, jak robił to wcześniej, Justyna Szczurko, zastępczyni kierownika wydziału public relations w Polskim Radiu, odpowiada tylko: – Michał Rachoń jest stałym współpracownikiem Polskiego Radia 24, obecnie także zaangażowanym w produkcję serialu dokumentalnego "Reset".

Drugi sezon „Resetu” ma mniej widzów

O znaczne ograniczenie obecności Michała Rachonia w Polskim Radiu 24 pytaliśmy już w połowie lipca Monikę Kuś, rzeczniczkę prasową Polskiego Radia. – To sytuacja tymczasowa, mająca związek z innymi zobowiązaniami zawodowymi redaktora Michała Rachonia – odpowiedziała nam wtedy Kuś, nie precyzując, o jakie zobowiązania zawodowe chodzi. Dopytywana przez nas o to i do kiedy potrwa ta "sytuacja tymczasowa" dodała tylko: – Biorąc pod uwagę również sezon urlopowy, najprawdopodobniej do końca wakacji. 

Czytaj też: Kim jest Michał Rachoń, współautor „Resetu”: dziennikarz i działacz

Jeszcze przed wakacjami w dni powszednie Michał Rachoń prowadził niemal wszystkie przedpołudniowe audycje w Polskim Radiu 24, rozpoczynające się w paśmie o godz. 9.30. Od ponad dwóch miesięcy jako prowadzący pojawia się w studiu tej rozgłośni tylko we wtorki. Rozmawia wtedy z historykiem Sławomirem Cenckiewiczem, z którym zrealizował dla Telewizji Polskiej serial dokumentalny "Reset", oskarżający polityków obecnej opozycji, że gdy byli u władzy, prowadzili ugodową politykę wobec Rosji.

Wtorkowe rozmowy Rachonia z Cenckiewiczem mają charakter promocyjny. Gdy premierowe odcinki pierwszego sezonu "Resetu" (od 12 czerwca do 24 lipca) nadawane były w TVP 1 i TVP Info w poniedziałki, Rachoń i Cenckiewicz omawiali, co pokazali odcinku wyemitowanym dzień wcześniej i zachęcali do oglądania powtórek. Obecnie serial jest pokazywany (od 22 sierpnia) we wtorki, więc prowadzący ze swoim gościem mówią o tym, co widzowie mogą zobaczyć tego samego dnia wieczorem w TVP.

Drugi sezon „Resetu” ma mniej widzów niż pierwszy. Serial ogląda w TVP 1 i TVP Info łącznie średnio 1,36 mln widzów. Cały pierwszy sezon oglądało średnio łącznie w tych samych kanałach 1,54 mln.

Czytaj też: TVP zmieniła tytuł programu "Polska mówi", bo o prawa upomniał się portal Polskamowi.pl

(MAK, 15.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.