Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Drugi sezon serialu dokumentalnego "Reset" w TVP ogląda mniej widzów niż pierwszy

Autorzy "Resetu" – historyk Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń z TVP – oskarżają o wysługiwanie się Rosji polityków obecnej opozycji (screen: YouTube/TVP Info)

Drugi sezon serialu dokumentalnego "Reset" Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia ogląda w TVP 1 i TVP Info łącznie średnio 1,36 mln widzów. 

Cykl jest teraz nadawany we wtorkowe wieczory, zwykle równolegle na obu antenach. Wszystkie wydania w TVP Info nadano ok. 21.10. Z kolei w Jedynce trzeci odcinek wyjątkowo pokazano ok. 21.50, po meczu siatkarskich Mistrzostw Europy. Pierwszy sezon nadawano w poniedziałki o 21.30.

W trakcie emisji programu Jedynka notuje średnio ok. 555 tys. widzów (5,38 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 3,29 proc. w komercyjnej 16-59), a TVP Info - 804 tys. (odpowiednio 7,30 proc. i 3,93 proc.).

W TVP 1 najwięcej widzów miało wydanie z 29 sierpnia - 623 tys., a w TVP Info również ten odcinek - 894 tys. Łącznie na obu antenach pierwsze wydanie oglądało średnio 1,17 mln, drugie - 1,52 mln, a trzecie - 1,39 mln osób.

Dla porównania, w pierwszym półroczu TVP 1 miał średnio 7,97 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 5,51 proc. w komercyjnej 16-59, a TVP Info odpowiednio 4,69 proc. i 2,24 proc. Z kolei w sierpniu Jedynka notowała odpowiednio 6,93 proc. i 4,55 proc., a TVP Info - 5,25 proc. i 2,5 proc.

Cały pierwszy sezon (od 12 czerwca do 24 lipca) oglądało średnio łącznie w TVP 1 i TVP Info 1,54 mln widzów, a po pierwszych trzech odcinkach - 1,6 mln.

Autorzy "Resetu" - historyk Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń z TVP - oskarżają  polityków obecnej opozycji, zwłaszcza Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego, o wysługiwanie się Rosji w czasach, gdy pierwszy był premierem, a drugi ministrem spraw zagranicznych.

Jak informowaliśmy, autorzy serialu zwabili do udziału w nim znanych ekspertów zajmujących się Rosją - Edwarda Lucasa i Billa Browdera. Nie informowali ich jednak, że chodzi o udział w produkcji, której głównym tematem jest rzekoma uległość wobec Rosji polityków obecnej polskiej opozycji. W reakcji na emisję "Resetu" Edward Lucas zwrócił się do autorów dokumentu oraz dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michała Adamczyka i jego zastępcy ds. TVP Info Samuela Pereiry o usunięcie materiałów z nim z internetowej wersji filmu oraz zapewnienie, że w pozostałej części serii nie zostaną użyte inne jego wypowiedzi. TVP i autorzy serialu zapowiedzieli jednak, że nie zamierzają niczego usuwać.

Dane: Nielsen Media.

(MNIE, 07.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.