Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa TVP 3 Poznań odwołana. Agata Ławniczak kierowała oddziałem od 2016 roku

Agata Ławniczak była szefową TVP 3 Poznań od marca 2016 roku (screen: Poznan.tvp.pl)

Prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz odwołał Agatę Ławniczak ze stanowiska dyrektorki TVP 3 Poznań – ustalił nieoficjalnie "Presserwis". To za jej rządów Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, nazwano na antenie "tęczowym Jacusiem" i "popaprańcem".

Agata Ławniczak szefową TVP 3 Poznań została w marcu 2016 roku. Wcześniej była doradczynią wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Poznańskim ośrodkiem TVP kierowała już w latach 1994-1996. Później była m.in. szefową redakcji publicystyki i reportażu TVP 1 oraz kierowniczką programu regionalnego w TVP Poznań. W lipcu 2015 roku Agatę Ławniczak dyscyplinarnie zwolniła firma LeasingTeam, która przejęła dziennikarzy od TVP.

Czytaj też: Dyrektor TAI po publikacji Onetu poszedł na urlop i oddał się do dyspozycji prezesa TVP

Z TVP 3 Poznań, kiedy oddziałem kierowała Agata Ławniczak, musieli odejść wieloletni dziennikarze, m.in. Anna Przewoźniak czy Robert Chodyła. W 2018 roku głośno było o materiałach w "Teleskopie" TVP 3 Poznań w przeddzień i w dniu Marszu Równości. W zapowiedzi reporterka cytowała, bez komentarza, wpisy internautów: "Co za spedalone miasto!", "Pedalskie flagi".

Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, nazwano "tęczowym Jacusiem" i "popaprańcem". Zacytowano też w materiale wypowiedź ks. Dariusza Oko, że geje mają średnio "500 partnerów seksualnych". Z kolei w 2021 roku Patrycja Kasperczak przestała prezentować pogodę w TVP 3 Poznań po tym, jak wystąpiła na wizji z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 29. finału.

Czytaj też: TVP szykuje koncert "Razem dla bezpiecznych granic". Chyba wiadomo dlaczego

(KOZ, 08.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.