Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamila Kalińczak ma zostać komentatorką w "Szkle kontaktowym" TVN 24

Kamila Kalińczak współpracuje m.in. z Meloradiem (fot. materiały prasowe)

Dziennikarka Kamila Kalińczak ma zadebiutować dziś w roli komentatorki w "Szkle kontaktowym" w TVN 24 – nieoficjalnie ustalił "Presserwis".

Kalińczak jest dziennikarką radiową i telewizyjną, lektorką, trenerką wystąpień publicznych i autorką internetowego wideo o poprawności językowej – "#ĄĘ". Podobny cykl ma też w Meloradiu.

Czytaj też: Sekielscy od 4 września uruchomią codzienne "Studio wyborcze". Ciekawi prowadzący

Karierę dziennikarską zaczynała w grupie Eurozet, gdzie m.in. prowadziła "Wiadomości Radia Zet" i była szefową newsroomu Chilli Zet i Radiostacji. Była też związana z TVN24 BiS, gdzie prowadziła serwisy informacyjne i programy publicystyczne.

W ostatnim czasie komentatorami "Szkła kontaktowego" przestali być Krzysztof Daukszewicz, Robert Górski i Artur Andrus. 

Daukszewicz zniknął z programu po tym, jak w połowie maja na antenie zapytał Piotra Jaconia, dziennikarza TVN 24 i ojca transpłciowej córki: "A jakiej płci on dzisiaj jest?". Ze te słowa przeprosił zarówno sam Daukszewicz, jak i stacja oraz Tomasz Sianecki, gospodarz odcinka, w którym padły wspomniane słowa. 

Górski i Andrus odeszli z programu w geście solidarności z Daukszewiczem.

Czytaj też: Nowy "Press": Dziedzic i symetryści, także Kolanko, Pałasiński, Zielke oraz neuro a typowi

(MNIE, 04.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.