Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN nie będzie walczyć w sądzie z Trumpem. Pozew o 475 mln dol. odrzucony

Pozew został odrzucony przez sędziego, którego Trump nominował, kiedy był prezydentem Stanów Zjednoczonych (screen: YouTube/ABC News)

Sędzia federalny odrzucił pozew Donalda Trumpa, jakim były prezydent chciał walczyć z CNN – chodziło o zniesławienie, w grze było 475 mln dol. Trump twierdził, że sieć telewizyjna porównywała jego kampanię dowodzącą, iż wyniki wyborów prezydenckich były sfałszowane, do kampanii Hitlera w nazistowskich Niemczech.

Sędzia Raag Singhal, nominowany przez Trumpa w 2019 roku, oświadczył, że słowa CNN były opinią, a nie faktem i dlatego nie mogą być przedmiotem pozwu o zniesławienie.

Czytaj też: Mariusz Max Kolonko groził prezydentowi śmiercią. Będzie zawiadomienie do prokuratury

"Oświadczenia CNN, choć odrażające, nie były w świetle prawa zniesławiające" – napisał Singhal, który zasiada w sądzie federalnym w Fort Lauderdale na Florydzie, w pobliżu domu Trumpa w Mar-a-Lago.

W oświadczeniu rzecznik Trumpa powiedział: "Zgadzamy się z ustaleniami szanowanego sędziego, że wypowiedzi CNN na temat prezydenta Trumpa są odrażające. CNN zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za bezprawne znęcanie się nad prezydentem Trumpem i jego zwolennikami". Jednak w oświadczeniu nie podano, czy Trump odwoła się od decyzji.

Czytaj też: Nagrody Emmy nie odbędą się 18 września. Mają być przesunięte na styczeń

(MAC, 31.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.