Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagrody Emmy nie odbędą się 18 września. Mają być przesunięte na styczeń

W serwisie YouTube nadal widnieje okno z poprzednią datą, ale podpis już informuje, że Emmy nie odbędą się w tym terminie (screen: YouTube/The Reviewing Network Live)

Portal Variety poinformował oficjalnie, że planowana na 18 września ceremonia wręczenia telewizyjnych 75. nagród Emmy nie odbędzie się w terminie ze względu na trwające strajki scenarzystów oraz aktorów. Gala miałaby zostać przesunięta na styczeń. Mniej prawdopodobny termin to listopad. Ostateczna decyzja powinna zapaść na początku sierpnia.

"Los Angeles Times" prorokuje natomiast, że i termin styczniowy nie jest pewny, jeżeli wcześniej nie zostanie zawarte porozumienie pomiędzy studiami filmowymi i telewizyjnymi oraz strajkującymi. Planowane na 9 i 10 września Creative Arts Emmy, honorujące artystyczne i techniczne osiągnięcia w telewizji, też zostaną przesunięte. Aktorzy hollywoodzcy rozpoczęli strajk na początku tego miesiąca po zerwaniu rozmów ze studiami, dołączając do scenarzystów, którzy pikietują od maja.

Aktorzy nie mogą promować produkcji

Nagrody Emmy zostaną przełożone po raz pierwszy od 2001 roku, kiedy ataki terrorystyczne z 11 września i późniejsze działania militarne USA przesunęły ceremonię na listopad. W tamtym roku miała znacznie skromniejszy charakter niż zwykle.

Czytaj też: Aktorzy Hollywood dołączyli do strajku scenarzystów. Wszystkie produkcje zagrożone

Zgodnie z wytycznymi SAG-AFTRA aktorzy nie mogą promować swoich programów ani filmów podczas strajku. To samo dotyczy wytycznych WGA. Ponieważ scenarzystom zabroniono pracy w tym czasie, nie miał też kto napisać monologów dla prowadzącego galę. Gospodarz programu nie został zresztą jeszcze wybrany. Ma to zrobić producent – Jesse Collins Entertainment. Stacja Fox, która ma przeprowadzić transmisję, nieoficjalnie zarezerwowała miejsce w ramówce na styczeń 2024, więc ten termin jest najbardziej prawdopodobny.

Akademia Telewizyjna mimo wszystko zdecydowała, że nie zmieni terminu finałowego głosowania, które będzie się toczyć od 17 do 28 sierpnia wieczorem.

Nominacje do 75. nagród Emmy ogłoszono 12 lipca. Zdecydowanym liderem jest HBO, zbierając ich aż 127. Wśród pojedynczych tytułów prowadzą jego seriale – ostatni, czwarty sezon "Sukcesji" (27), "The Last of Us" (24) oraz "Biały Lotus" (23).

Czytaj też: Stanowski publikuje film o Janoszek, choć ma sądowy zakaz. Grozi mu grzywna

(MAC, 31.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.