Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Trójka odświeża swoją listę przebojów. Będzie w niej więcej propozycji od redakcji

Listę bez zmian będzie prowadził Tomasz Miara (fot. materiały prasowe)

Program III Polskiego Radia odświeża piątkową "Listę przebojów Trójki". Będzie w niej mniej utworów w głównym zestawieniu, a więcej prezentowanych w ramach propozycji do listy.

Zasady głosowania zmieniono pod koniec lipca. Pierwsze wydanie w nowej formule ukaże się 4 sierpnia.

"Szczęśliwa Trzynastka"

Dotychczas listę tworzyło 30 piosenek w głównym zestawieniu, a także trzy propozycje. Teraz w notowaniu będzie 20 najpopularniejszych utworów według słuchaczy oraz 13 propozycji muzycznych ("Szczęśliwa Trzynastka"). W tym drugim zestawieniu znajdą się nowości muzyczne, wskazywane przez prowadzącego Tomasza Miarę i kolegium muzyczne Trójki, na które też będzie można głosować.

Czytaj też: Radio Wnet miało 666 tys. zł zysku netto w 2022 roku

"»Szczęśliwa Trzynastka« będzie prezentowana w kolejności zaproponowanej przez autora audycji, a pierwsza dwudziestka w kolejności według liczby oddanych głosów. O kolejności notowania »Listy Przebojów Trójki« decydują słuchacze, którzy przez cały tydzień mogą oddawać swoje głosy w Trójkowej aplikacji i na stronie Trójki" – podano w komunikacie.

Do pierwszej dwudziestki utworów na liście co tydzień będą dodawane trzy nowe utwory – nowości z propozycji z największą liczbą głosów, a także usuwane trzy dotychczasowe piosenki z najmniejszą liczbą głosów.

Problemy z "Listą przebojów Trójki"

Lista przebojów wróciła na antenę w kwietniu 2022. Jej emisję wznowiono po niemal dwóch latach, w 60. urodziny anteny. Zestawienie powróciło pod nazwą "Lista przebojów Trójki", wcześniej ukazywało się jako "Lista przebojów Programu 3".

Czytaj też: Sprawa przedłużenia koncesji Tok FM utknęła w UKE. „Wbrew pozorom czasu jest mało”

Lista przebojów zniknęła z anteny Programu III w maju 2020 roku. Ówczesny dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie listy, które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki odszedł z Trójki, podobnie jak wielu innych radiowców.

Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez Kantar, w drugim kwartale 2023 Program III Polskiego Radia zdobył 2 proc. udziału w czasie słuchania wobec 1,9 proc. w drugim kwartale 2022 roku.

Czytaj też: Spośród rozgłośni regionalnych najwięcej czasu rządzącym poświęca Radio Szczecin

(MNIE, 31.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.