Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Trójka zmieniła oprawę dźwiękową. Po 16 latach

W oprawie głosu użyczył aktor Marcin Kwaśny, obecny w identyfikacji dźwiękowej Trójki od 2016 roku (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Program III Polskiego Radia po 16 latach zmienił oprawę dźwiękową. Nowe sygnały usłyszeć można m.in. w "Serwisie Trójki".

- Każda stacja radiowa modyfikuje brzmienie swojej oprawy dźwiękowej zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami rynkowymi, oczekiwaniami słuchaczy i sposobami konsumpcji treści audio. To naturalny proces - stwierdza rzeczniczka Polskiego Radia Monika Kuś.

Dotychczasowa oprawa dźwiękowa Programu III emitowana była od 2007 roku. Autorem nowej jest krakowskie studio nagrań Nieustraszeni Łowcy Dźwięków.

Czytaj też: Time SA uruchomiła Vibe FM. Na antenie rap i hip-hop

W oprawie głosu użyczył aktor Marcin Kwaśny, obecny w identyfikacji dźwiękowej Trójki od 2016 roku. Kwaśny zastąpił wtedy Zbigniewa Zamachowskiego. Zamachowski zwrócił się wtedy do dyrekcji Programu III o zdjęcie dżingli, w których użyty został jego głos. W uzasadnieniu napisał, że nie chce kojarzyć się ze zmianami, które od paru miesięcy wprowadza dyrekcja anteny.

W Programie III nowe sygnały usłyszeć można m.in. w "Serwisach Trójki", "Radionawigatorze", serwisach sportowych, ekonomicznych, kulturalnych i komunikatach pogodowych.

- Pozostawiliśmy - charakterystyczny dla Trójki od wielu lat - sygnał identyfikujący bloki reklamowe, czyli "Zapraszamy do reklamy". Zmodyfikowane zostało jedynie brzmienie. Pozostały też sygnały wybranych audycji autorskich - wymienia Monika Kuś.

(KOZ, 05.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.