Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Chaos na Twitterze. Musk wprowadza limity postów, ale sam nie wie, na jakich poziomach

Twitter jest wyceniany na 15 mld dol., a Elon Musk kupował serwis za 44 mld dol. (fot. Pixabay.com)

Absolutny chaos na Twitterze po tym, jak Elon Musk, jego właściciel, zapowiedział wprowadzenie dziennego limitu czytanych postów. Sam Musk jednak nie wie, co robi - godzinę po ogłoszeniu limitu już zwiększał jego zakres.

Musk napisał, że "aby zaradzić ekstremalnym poziomom zbierania danych i manipulacji systemem, zastosowaliśmy następujące tymczasowe ograniczenia: - Zweryfikowane konta są ograniczone do czytania 6000 postów dziennie; - Niezweryfikowane konta do 600 postów dziennie; - Nowe niezweryfikowane konta do 300 dziennie".

Jednocześnie pojawiła się informacja o awarii Twittera, nie do końca więc wiadomo, czy komunikat, który wyświetlił się wielu użytkownikom: "Przekroczono limit zapytań, zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie" jest efektem awarii, czy też rzeczywiście przekroczono limit, o którym pisał Musk.

Co oznacza czytanie postów? Ich przeglądanie? Kliknięcie w link? Kiedy następuje reset liczby przeczytanych postów? O północy? W niedzielę wieczorem nie było to jasne.

Musk najwyraźniej też niewiele wie. Godzinę po pierwszym tweecie na temat limitów, opublikował kolejny wpis, w którym ogłosił: "Wkrótce wzrosną limity do 8000 dla zweryfikowanych, 800 dla niezweryfikowanych i 400 dla nowych niezweryfikowanych". Jeszcze w sobotę przed północą napisał znowu: "Teraz do 10k, 1k i 0,5k". 

Musk zapowiedział niedawno ostrą walkę o reklamodawców, którzy odeszli z serwisu po kłopotach, w jakie wpadł Twitter na skutek fatalnego zarządzania nim przez nowa ekipę nowego właściciela. Jednocześnie Musk próbuje zmusić jak najwięcej użytkowników do wykupienia usługi Twitter Blue, która pozwala na swobodniejsze korzystanie z zawartości platformy.

Na początku czerwca pisaliśmy, że Twitter - według szacunków Fidelity - jest obecnie warty ok. 15 mld dol., czyli mniej więcej jedną trzecią z 44 mld dol., jakie Elon Musk i współinwestorzy zapłacili za niego w październiku ubiegłego roku.

(MAT, 01.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.