Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przegląd minionego tygodnia. Afera o "Szkło", działania Świrskiego i Poczobut

Poniżej przedstawiamy Państwu przegląd najważniejszych informacji minionego tygodnia (screen: YouTube/TVN Style, fot. Piotr Molęcki/East News, fot. Twitter.com/Wiasna)

Andrzej Poczobut trafił do jednego z najcięższych łagrów na Białorusi, Maciej Świrski ściga TVN i ignoruje Duklanowskiego, a tygodnik „NIE” będzie można kupić w Lidlu i Biedronce. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w mediach.

Zacząć należy jednak przede wszystkim od historii „Szkła kontaktowego”. Miniony tydzień był zdominowany przez wiadomości i spekulacje dotyczące programu satyrycznego TVN 24 – bo choć wcześniej wydawało się, że sprawa transfobicznej gafy Daukszewicza została wyciszona, to jednak od ostatniego weekendu zaczęła żyć nowym życiem.

  • Wszystko z powodu wpisu satyryka w mediach społecznościowych. W poniedziałek Daukszewiczowi odpowiedział Piotr Jacoń. Do przeczytania tutaj.
  • W ramach solidarności z Daukszewiczem, ze „Szkłem” rozstali się Robert Górski oraz Artur Andrus. Pozbycie się trzech komentatorów i burza wokół programu w internecie wzbudziły obawy o jego przyszłość na antenie TVN 24. Eksperci twierdzą, że marka „Szkła” jest za mocna, by coś mogło zagrozić jej istnieniu – co nie oznacza, że tego typu kryzys wizerunkowy nie odbija się na niej negatywnie. Do przeczytania tutaj.
  • Również w poniedziałek dowiedzieliśmy się, że TVP 1 najprawdopodobniej zrezygnuje z kultowego "Magazynu kryminalnego 997". Do przeczytania tutaj.
  • Najbardziej zaskakującą informacją tego dnia był jednak news o tym, że tygodnik „NIE” będzie można kupić… w Lidlu i Biedronce. Jak się dowiedzieliśmy, jest to rekompensata za straty spowodowane wycofaniem „NIE” przez Pocztę Polską. Do przeczytania tutaj.
  • Z kolei w środę Maciej Świrski zakomunikował, że nie nałoży teraz kary na Radio Szczecin i TVP Info za materiały umożliwiające identyfikację ofiar pedofila. Do przeczytania tutaj.
  • Kogo zatem Świrski byłby skłonny ukarać? To dość oczywiste – TVN 24. I to za wspomnianą wyżej gafę Daukszewicza sprzed miesiąca w „Szkle kontaktowym”, co przewodniczący KRRiT ogłosił w piątek. W całej tej aferze brakowało tylko jego obecności. Do przeczytania tutaj.
  • Tydzień skończyliśmy smutną informacją o tym, że Andrzej Poczobut trafił do jednego z najcięższych łagrów na Białorusi, w którym rządzi administracja więzienna. Panuje tam bezprawie, bo administracja ustala zasady według własnego uznania. Do przeczytania tutaj.

Redakcja Press.pl życzy Państwu dobrego weekendu. Najważniejsze informacje o mediach, reklamie i PR będą pojawiać się na bieżąco na naszej stronie, natomiast z pełnym „Presserwisem” wrócimy na Państwa skrzynki e-mailowe w poniedziałek 26 czerwca.

Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku oraz Twitterze.

(HAD, 23.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.