Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska szykuje sitcom dla nastolatków. Ma trafić do kanału Alfa TVP

Serial ma znaleźć się w ramówce kanału Alfa TVP dla nastolatków (screen: Stream.tvp.pl)

Telewizja Polska pracuje nad sitcomem "Tylko nie piątek" – ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że nowy serial komediowy przygotowywany jest dla kanału Alfa TVP, skierowanego do nastolatków.

Czytaj też: TVP 1 może zrezygnować z kultowego "Magazynu kryminalnego 997"

Alfa TVP nadaje od końca 2022 roku. Dostępny jest w internecie, na szóstym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej i w sieciach kablowych. Niedawno informowaliśmy, że kanał poszerzył swój zasięg u operatorów telewizyjnych – do swoich ofert dołączyli go Jambox i Elsat (obie spółki z Grupy Vectra) oraz JMDI. Wcześniej Alfa TVP dołączył też do Vectry i Multimedia Polska.

Początkowo kanał miał nadawać jako Teen TV, ale później zdecydowano się na nazwę Alfa TVP. Jako pokolenie Alfa określa się osoby, które przyszły na świat w latach 2010 i późniejszych – urodzone w tzw. cyfrowym świecie. Kanał młodzieżowy TVP jest w zamyśle skierowany do widzów w wieku od 10 do 16 lat.

"Wymieniona grupa wiekowa nie ma powszechnego dostępu do dedykowanego dla niej programu poza telewizją płatną, co dotyka najbardziej osoby z mniej zamożnych rodzin" – tak Telewizja Polska kilka miesięcy temu uzasadniała planowane uruchomienie kanału dla młodzieży.

Czytaj też: KRRiT otrzymała cztery skargi na TVP dot. serialu dokumentalnego Cenckiewicza i Rachonia

(KOZ, MNIE, 20.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.